Pasaules pretvēža dienā tiešraidē atbildēs uz jautājumiem 0

Trešdiena, 04 feb 2015, 13:28 Versija drukāšanai

Pasaules pretvēža dienā tiešraidē atbildēs uz jautājumiem
Šogad Pasaules Pretvēža dienā, 4. februārī, Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks, atgādinot – rūpes par savu veselību nedrīkst atlikt -, ikvienu aicina skatīties tiešsaistes diskusijas ar ekspertiem.„Mūsu pieredze liecina, ka informācijas nevar būt pārāk daudz, tāpēc šogad Pretvēža dienā vēlreiz aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju nebūt vienaldzīgam pret savu veselību,” uzsver Dzīvības koks valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe. Tiešsaistes diskusiju ietvaros tiks aktualizētas tēmas, kuras šogad kā prioritāras izvirzījusi Starptautiskā vēža kontroles savienība (UICC) – veselīgs dzīvesveids, savlaicīga diagnostika, ārstēšanas pieejamība un dzīves kvalitātes uzlabošana pēc vēža.


Tiešraidi varēs vērot 4. februārī no vieniem līdz trijiem dienā biedrības virtuālajā mājvietā www.dzivibaskoks.lv. Jautājumus ir iespēja iesūtīt jau iepriekš – dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, kā arī uzdot tiešraides laikā. Diskusijas būs par veselīgu dzīvesveidu, savlaicīgu diagnostiku (kā zināt, kad doties pie ārsta, kā gatavoties ārsta vizītei, kādas skrīninga programmas pieejamas Latvijā?), ārstēšanas pieejamību (kādas ir manas tiesības saņemt noteiktus veselības aprūpes pakalpojumus?) un par dzīvi pēc vēža (ko nozīmē dzīves kvalitāte pēc diagnozes „vēzis”? Kas ir psihosociālā rehabilitācija?)

 

Tiešsaistes diskusiju programma:

 

13.00 – 13.30 Veselīgs dzīvesveids - Kā ēst, lai organismu stiprinātu? No kādiemproduktiem izvairīties? - Saruna ar Dr. Lailu Meiju, Rīgas Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Dietoloģijas dienesta vadītāju.

 

13.30 – 14.00 Savlaicīga diagnostika - Kā zināt, kad doties pie ārsta? Kā gatavoties ārsta vizītei? Kādas skrīninga programmas pieejamas Latvijā? - Saruna ar Asoc. Prof. Guntu Purkalni, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāju.

 

14.00 – 14.30 Ārstēšanas pieejamība - Kādas ir manas tiesības saņemt noteiktus veselības aprūpes pakalpojumus? - Saruna ar Martu Augucēviču, "Pacientu ombuds" pārstāvi.

 

14.30 – 15.00 Dzīves kvalitātes uzlabošana pēc vēža - Ko nozīmē dzīves kvalitāte pēc diagnozes "vēzis"? Kas ir psihosociālā rehabilitācija? - Saruna ar Gunitu Berķi, Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāju un Sanitu Silnieci.

 

0
Autors:nra.lv
Foto:entorlando.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 12:15 Daugavpils sportisti piedalījās Latvijas čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā
Šodien, 12:13 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 20.novembrī)
Šodien, 11:05 Parakstīts sadarbības memorands ar Minskas Padomju rajona administrāciju
Šodien, 11:03 Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde komēdijai latgaliski
Vakar, 14:25 Tieslietu ministrija un nozare atzīmē simto pastāvēšanas gadadienu
Vakar, 11:05 Uzvedumu "Saules mūžs" noskatījušies vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju
Vakar, 10:00 Smiltenes novadā, degot šķūņiem, cietis viens cilvēks
Vakar, 09:00 Šonedēļ bieži gaidāms neliels sals
Vakar, 08:00 Šodien ir oficiāla brīvdiena, jo 18.novembris iekrita svētdienā
18. novembrī, 12:41 Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
18. novembrī, 10:40 Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
18. novembrī, 10:37 Aprit 100 gadi kopš Latvijas valsts proklamēšanas
17. novembrī, 14:27 Pasniegs Valsts augstākos apbalvojumus
17. novembrī, 12:34 Trešo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē varētu nākties strādāt ar pagaidu budžetu
17. novembrī, 11:25 Šonedēļ Baltijas biržās reģistrēts kritums

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti