"KVV Liepājas metalurgs" plāno atlaist apmēram 300 darbiniekus 0

Piektdiena, 18 mar 2016, 15:26 Versija drukāšanai

"KVV Liepājas metalurgs" plāno atlaist apmēram 300 darbiniekus
Metālapstrādes uzņēmums "KVV Liepājas metalurgs" informējis pašvaldību par plānu atlaist apmēram 300 darbinieku, aģentūrai BNS pauda Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska padomnieks Andrejs Rjabcevs.


Viņš norādīja, ka Seskam bijusi saruna ar "KVV Liepājas metalurga" vadību, kurā paziņots par rūpnīcas konservāciju un plānu atlaist aptuveni 300 darbinieku. Savukārt darba attiecības plānots saglabāt ar 100-120 darbinieku, lai uzturētu rūpnīcu un nepieciešamības gadījumā, ja uzlabojas tirgus konjuktūra metalurģijas nozarē, varētu pēc iespējas ātrāk atsākt darbu.

 

Rjabcevs skaidroja, ka aptuveni 300 cilvēku atlaišana Liepājai nebūs tāda krīze kā pirms dažiem gadiem, kad darbu zaudēja teju 2000 maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" darbinieku. Jau kopš tā laika ir iedarbināti atsevišķi sociālā atbalsta instrumenti, kas ir pieejami. Patlaban darba tirgū Liepāja esot aptuveni 200 vakanču. Pozitīvs fakts esot arī pavasara sākums, kad būs speciālistu pieprasījums tirgū saistībā ar būvniecības sezonu.

 

Līdz šim Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrējušies apmēram 40 "KVV Liepājas metalurga" bijušo darbinieku. Šie darbinieki no kompānijas aizgājuši uz abpusējas vienošanās pamata un ir pietiekami ilgi strādājuši, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu. Tā kā šie darbinieki aizgājuši uz abpusējas vienošanās pamata, par kolektīvo atlaišanu, kas būtu oficiāla jāpaziņo 60 dienas pirms darba attiecību pārtraukšanas, nav runa. Savukārt, kā "KVV Liepājas metalurgs" plāno pārtraukt darba attiecības ar pārējiem darbiniekiem, nav zināms.

 

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Ukrainas "KVV Group" pieņēmusi lēmumu par "KVV Liepājas metalurga" konservāciju.

 

Tajā skaidroja, ka šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi, jo saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei.

 

"KVV Liepājas metalurgu" piemeklējušas finansiālas problēmas, kuras uzņēmums skaidro ar augstajiem elektroenerģijas tarifiem, kā arī problemātisko situāciju metalurģijas nozarē visā Eiropā. Kompānijai bijušas problēmas veikt energomaksājumus, maksājumu valstij par rūpnīcu, kā arī darba algas strādniekiem.

 

2014.gada 2.oktobrī tika parakstīts līgums par "Liepājas metalurga" pamatražotnes pārdošanu Ukrainas "KVV Group", kas par "Liepājas metalurga" pamatražotnes iegādi apņēmies samaksāt 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti