Gripas izplatība Latvijā turpinās 0

Otrdiena, 03 feb 2015, 10:07 Versija drukāšanai

Gripas izplatība Latvijā turpinās
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un elpceļu monitoringa dati liecina, ka gripas aktivitāte pagājušajā nedēļā palielinājusies un vidējā intensitāte bija 356 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem jeb vairāk kā 7000 gripas saslimšanas gadījumi nedēļas laikā.Ģimenes ārsti, kas piedalās gripas monitoringā snieguši informāciju par 385 klīniski (pēc saslimšanas pazīmēm) noteiktiem gripas gadījumiem. Saslimšanas gadījumi reģistrēti visās pilsētās, izņemot Valmieru. Ģimenes ārsti ziņo arī par saslimšanas gadījumu skaita pieaugumu ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām. Savukārt pneimoniju gadījumu skaits aizvadītajā nedēļā nedaudz samazinājās.


Laboratorisko izmeklējumu rezultāti liecina, ka šobrīd Latvijā cirkulē arī citi elpceļu vīrusi - respiratori sincitiālie vīrusi, adenovīrusi, paragripas vīrusi, rinovīrusi un koronavīrusi. Slimnīcās, kuras piedalās monitoringā, kopš gripas sezonas sākuma stacionēti 311 pacienti ar aizdomām par gripu: 57 pacienti 0-4 vecuma grupā, 47 pacienti 5–14 gadu vecuma grupā, 143 pacienti 15–64 gadu vecuma grupā un 64 pacienti vecumā grupā no 65 gadu vecuma. Gripas izraisītās pneimonijas gadījumos stacionēti 45 pacienti: viens pacients 5-14 gadu vecuma grupā, 21 pacients 15-64 vecuma grupā un 23 pacienti virs 65 gadu vecuma.

 

Aizvadītās nedēļas laikā reģistrēts viens nāves gadījums, kad pacientam laboratoriski diagnosticēta gripa. Minētais pacients bijis vecuma grupā virs 80 gadiem, kuram bijušas sirds asinsvadu, nervu sistēmas un citas hroniskās saslimšanas. Līdz ar to pēdējo trīs nedēļu laikā saņemti četri paziņojumi par nāves gadījumiem saistībā ar gripas infekciju. Neviens no pacientiem pret gripu nav bijis vakcinēts.SPKC atgādina - ja parādās gripas simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, drebuļi, galvassāpes, sauss klepus, sāpes aiz krūšu kaula, „kaulu laušanas” sajūta), palieciet mājās - neapmeklējiet darbu, skolu vai publiskus pasākumus un konsultējieties ar ārstu.

 

Saslimšanas laikā veselības stāvoklis īpaši uzmanīgi jāuzrauga grūtniecēm, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām (plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, arteriālo hipertensiju u.c.), pacientiem vecākiem par 65 gadiem un bērniem vecumā līdz 3 gadiem, kā arī vientuļiem cilvēkiem, kuri paši sevi nevar apkopt.Gripas gadījumā slimam cilvēkam nepieciešams ievērot mieru, dzert daudz šķidruma, izvairīties no alkohola lietošanas un smēķēšanas, kā arī pildīt ārsta norādījumus.

 

Parasti gripu ārstē mājas apstākļos, izmantojot medikamentus simptomu mazināšanai un, ja nepieciešams, pretvīrusu preparātus, ko nozīmē ārsts. Veselīgs uzturs, kas satur svaigus dabīgos produktus, palīdzēs stiprināt imunitāti un ātrāk izveseļoties.Ja saslimšana norit ar komplikācijām vai ir aizdomas par tām, pacientam nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Biežākā gripas vīrusa izraisītā komplikācija ir pneimonija. Pievienojoties bakteriālai infekcijai, var attīstīties citu orgānu bojājumi, piemērām, bronhīts, vidusauss iekaisums, miokardīts, nieru iekaisums.

 

Pazīmes, kas var liecināt par gripas komplikācijām: samaņas traucējumi un/vai krampji; sīki asinsizplūdumi uz ķermeņa; deguna asiņošana; dezorientācija; pēkšņas sāpes krūtīs. Šādu simptomu gadījumā, nekavējoties atkārtoti jāsazinās ar savu ģimenes ārstu vai jāzvana neatliekamajai medicīniskai palīdzībai – 113.

 

Ja ģimenes ārsta konsultācija nepieciešama ārpus ģimenes ārsta darba laika, aicinām izmantot ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni: 66016001 darba dienās no plkst. 17:00 līdz 8:00, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti

0
Autors:Grani.lv
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 11:00 Pašvaldības Latvijai simtgadē dāvina īpaši apgleznotu ģerboņu sienu
Šodien, 10:03 Latvijas simtgades stipendijas saņems 13 Daugavpils vidusskolu absolventi
Šodien, 09:57 Par tramvaju un autobusu reisu skaita palielināšanu Līgo svētkos
Šodien, 09:53 Izglītības pārvalde uzņem kolēģu delegāciju no 4 valstīm
Vakar, 16:35 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 19. jūnijs)
Vakar, 16:23 Brīnišķīgākie medusmēneša ceļojumu galamērķi
Vakar, 16:11 Lučenka un Koriznas dvēseles melodijas noskanēja Baltkrievu namā
Vakar, 09:23 Pērn mediķi nepamatoti iekasējuši samaksu par pakalpojumiem 255 tūkstošu eiro apmērā
Vakar, 09:07 Daugavpilī pirmo reizi notika Starptautiskais leļļu festivāls
Vakar, 09:05 Domes vadība pateicās pašvaldības speciālistiem un valsts dienestiem par Pilsētas svētku rīkošanu
18. jūnijā, 21:39 Neredzīgo biedrības ciemats kļūst nepiemērots tā iemītniekiem
18. jūnijā, 21:33 “Lokomatīve” pēc uzvarētajām māju sacensībām ieņem trešo vietu turnīra tabulā (VIDEO)
18. jūnijā, 21:29 Daugavpils iedzīvotāji neapmierināti ar ūdens kvalitāti (VIDEO)
18. jūnijā, 20:37 “Saules skolas” absolventi veiksmīgi iekļaujas darba tirgū
18. jūnijā, 09:38 Sākās tranzītceļu remonts

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti