Prokrieviskais žurnālists Greiems Filipss naktī izraidīts uz Krieviju 0

Ceturtdiena, 17 mar 2016, 10:00 Versija drukāšanai

Prokrieviskais žurnālists Greiems Filipss naktī izraidīts uz Krieviju
Prokrieviskais žurnālists Greiems Filipss naktī no Latvijas izraidīts uz Krieviju, aģentūrai BNS ceturtdienas rītā apstiprināja iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma.


Tā saucamajā melnajā sarakstā Filipss ir iekļauts uz trim gadiem.

 

"Varu apstiprināt, ka Filipsa kungs ir šonakt izraidīts no Latvijas un ir iekļauts melnajā sarakstā. Pēc marta aktivitātēm, ko viņš veica Latvijā kopumā, bija papildus izvērtējums un uz drošības iestāžu atzinuma pamata es pieņēmu lēmumu iekļaut viņu Latvijā nevēlamo personu sarakstā. Šī bija viena no provokācijām, persona, manuprāt, ir parādījusi no savas puses, kas viņa nav savietojama ar žurnālista nosaukumu," telekanālam LNT lēmumu skaidroja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

 

Filipsam aizliegums iebraukt Latvijā noteikts uz trīs gadiem, ministrs apstiprināja intervijā Latvijas Televīzijai.

 

BNS jau rakstīja, ka interneta video vietnē "Periscope" trešdienas vakarā tika ievietots žurnālista uzņemts video, kurā bija redzams, kā Filipss, iespējams, viesnīcas numuriņa tualetē, krievu valodā stāsta, ka viņu Latvijas tiesībsargājošās iestādes deportēs no valsts uz trīs gadiem. Cilvēki formas tērpos viņam vairākas reizes liek pārtraukt filmēšanu un savākt mantas.

 

Filipsam trešdien tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par nepakļaušanos policijai 16.marta pasākumu laikā Rīgas centrā. Par to var uzlikt naudas sodu līdz divsimt astoņdesmit eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm. Par sodu Filipsam lems tiesa.

 

Filipss bija vienīgais aizturētais 16.marta pasākumos Rīgas centrā pēc skaļu saukļu izkliegšanas pie Brīvības pieminekļa ziedu nolikšanas laikā.

 

Pēc izraidīšanas Filipss notiekošo komentējis sociālajā tīklā "twitter", rakstot, ka "ir patīkami būt Krievijā – valstī, kurā ir runas brīvība un tiek ievērotas žurnālistu tiesības". Pēc viņa vēstītā, Latvijā viņam piedāvātas divas iespējas – lidot ar lidmašīnu uz Angliju, bet tad viņam tiktu atsavināta mašīna, vai arī doties uz Krieviju ar mašīnu eskorta pavadībā. "Tātad – esmu Krievijā," raksta Filipss.

 

Vēl viņš velta kritiku Lielbritānijas valdībai un Lielbritānijas vēstniecībai Latvijā. "Ja ir nepieciešams to piebilst, britu vēstniecība, kā parasti, neko nedarīja, lai aizturēšanas un izraidīšanas brīdī man palīdzētu," sociālajā tīklā raksta Filipss.

 

Ieraksti tapuši pirms aptuveni trim stundām.

 

Filipss dzimis Lielbritānijā un patlaban strāda Kremļa telekanālā "Russia Today". Žurnālists ir atspoguļojis konfliktu Austrumukrainā no tā dēvēto separātistu skatpunkta. Vienlaikus viņam ir pārmesta gan faktu sagrozīšana, gan arī Krievijas propagandas atbalstīšana. Žurnālistu iepriekš arestējušas arī Ukrainas varasiestādes.

 

Jau ziņots, ka leģionāru atceres gājienā un piketos pie Brīvības pieminekļa 16.martā kopumā piedalījušies 800 līdz 900 dalībnieku, kas ir mazāk nekā iepriekšējos gados. Policija pasākumu norisi vērtē kā mierīgu.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 11:20 Mēs zinām (Raidījums №2)
Vakar, 08:00 Bibliotēka atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē (VIDEO)
Vakar, 07:00 Talkotāju rindās - gan cilvēki pa vienam, gan veselas ģimenes (VIDEO)
24. maijā, 16:30 Daugavpils 100+ sekundēs: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
22. maijā, 17:30 Daugavpils 100+ sekundēs (21.05.2020., VIDEO)
21. maijā, 17:30 Daugavpils 100+ sekundēs (20.05.2020., VIDEO)
20. maijā, 16:55 Daugavpils 100+ sekundēs (19.05.2020., VIDEO)
19. maijā, 16:00 Daugavpils 100+ sekundēs (18.05.2020., VIDEO)
18. maijā, 16:20 Kanālā LRT+ ir vakance!
18. maijā, 12:35 Ierobežojumu daļēja atcelšana (VIDEO)
18. maijā, 12:30 Baudīt mākslu var arī ārkārtējās situācijas laikā (VIDEO)
18. maijā, 12:10 Attālinātas mācības Latvijas skolās (VIDEO)
18. maijā, 12:10 Medicīniskie pakalpojumi ārkārtējas situācijas laikā (VIDEO)
18. maijā, 11:25 Mēs zinām (Raidījums №1)
17. maijā, 12:35 Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs atsāk apmeklētāju apkalpošanu klātienē

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti