Rīgas dome atļauj rīkot leģionāru piemiņas pasākumus 0

Piektdiena, 04 mar 2016, 15:19 Versija drukāšanai

Rīgas dome atļauj rīkot leģionāru piemiņas pasākumus
Rīgas dome (RD) atļāvusi rīkot pieteiktos leģionāru piemiņas pasākumus vienlaikus daži no tiem būs jāierobežo, piektdien žurnālistus informēja RD izpilddirektors Juris Radzevičs.


"Attiecībā uz 16.martu, kopumā tika saņemti trīs pieteikumi, kuri pēc savas būtības viens otru izslēdza. Un tāpēc bija jāapspriež šie jautājumi, tiekoties ar pieteicējiem, organizatoriem. Es esmu pieņēmis lēmumu, ka daži pasākumi tiks ierobežoti," sacīja Radzevičs.

 

RD pieteikti trīs 16.marta pasākumi. RD nolēmusi, ka divi no tiem tiks pārcelti uz citu vietu, bet pie Brīvības pieminekļa tiks ierīkots žogs.

 

"Antinacistiskās komitejas pieteikums pēc savas būtības ir kā pretpasākums Daugavas vanagu pasākumam," teica Radzevičs.

 

Paredzēts, ka Biedrība "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa" 16.martā no plkst.11 līdz plkst.13 dosies gājienā maršrutā Jāņa baznīca - Brīvības piemineklis. Pasākuma pieteikumā norādīts, ka gājiena dalībnieku skaits varētu būt simts cilvēku apmērā. Iepriekš biedrība plānoja doties gājienā no Doma baznīcas. Gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa tiks izvietots nožogojums.

 

Savukārt no plkst.7 līdz plkst.13 laukumā pie Brīvības pieminekļa pasākumu bija iecerējusi rīkot biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam". Pasākuma mērķis bija skaidrot garāmejošajiem interesentiem par 1944.gada 16.martā noritējošām latviešu leģionāru kaujām, kā arī skaidrot leģiona Otrā pasaules kara vēsturi. Pieteicēji norādījuši, ka tajā piedalīsies 30 cilvēki.

 

RD nolēmusi, ka šim pasākumam jāierāda vieta pieminekļa laukuma malā.

 

"Ja skatāmies tiesību normu, kas regulē pulcēšanās un vārda brīvību, tad nevar šīs tiesības izmantot tādā veidā, ka, izmantojot likuma iespējas, izslēdz jebkāda cita pasākuma norisi," teica Radzevičs.

 

Vēl 16.martā Brīvības pieminekļa laukumā piketu - sapulci no plkst.9 līdz plkst.15 bija pieteikus biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja". Biedrības rīkotais pasākums veltīts "Waffen-SS" upuru piemiņai un, lai norādītu uz "Waffen-SS" noziegumu attaisnošanas bīstamību. Pieteicēji norāda, ka piketā piedalīsies 100 cilvēki.

 

Radzevičs informēja, ka "antinacistu" pasākumu atļauts rīkot Bastejkalnā.

 

RD šādus ierobežojumus pieņēmusi tāpēc, ka "Latvijas Antinacistiskā komiteja" pasākumu rīkoja, lai protestētu pret gājienu, bet biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" savu pasākumu vēlējās rīkot, lai protestētu pret "antinacistiem".

 

Radzevičs norādīja, ka "šajā gadījumā būs iespēja pulcēties un paust viedokli vieniem un paust pretēju viedokli arī citādi domājošiem".

 

"Šobrīd informācija par sabiedriskās kārtības apdraudējumiem nav, bet, protams, ja šāda informācija tiks saņemta, tad tiks pieņemti citi lēmumi," viņš pauda.

 

RD izpilddirektors piebilda, ka "arī šodienas lēmumi var situācija izmainīt, ja ieinteresētās personas griezīsies tiesā, un tiesa pieņems savus lēmumus".

 

Laika ziņā pasākumiem nav paredzētas izmaiņas.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības pozīcija saglabājusies tāda pati, kā iepriekšējos gados - 16.marts nav oficiāla piemiņas diena, jo oficiāli Latvijā kritušos karavīrus piemin 11.novembrī.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti