Pērn pašvaldības policija konstatējusi 579 pret bērniem vērstus pārkāpumus 0

Ceturtdiena, 18 feb 2016, 14:45 Versija drukāšanai

Pērn pašvaldības policija konstatējusi 579 pret bērniem vērstus pārkāpumus
Aizvadītajā gadā Rīgas pašvaldības policija (RPP) konstatējusi 579 pārkāpumus, kas vērsti pret nepilngadīgām personām, tostarp 89 gadījumos personas pie atbildības sauktas par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu, kas ir par 47 gadījumiem vairāk nekā 2014.gadā, liecina RPP apkopotā statistika par aizvadītajā gadā paveikto.


Ceturtdien Rīgas domes (RD) Drošības, kārtības un korupcijas apkarošanas jautājumu komitejas izbraukuma sēdes laikā RPP informēja par pagājušajā gadā paveikto, kā arī norādīja uz šī gada darba prioritātēm un veicamiem uzdevumiem.

 

Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass norādīja, ka darbs ir bijis intensīvs, policijā saņemto izsaukumu skaits turpina palielināties, pērn tie bija 72 619 izsaukumi, kas, salīdzinot ar 2014.gadu, ir par 12,2% vairāk. Policijas redzeslokā 2015.gadā nonāca 14 896 personas, tostarp teju astoņi tūkstoši par administratīvo pārkāpumu izdarīšanu vai uz aizdomu pamata par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, 897 meklēšanā izsludinātas personas, no kurām 68 bija nepilngadīgas personas.

 

Policija norāda, ka satraucoša statistika vērojama bērnu tiesību aizsardzības uzraudzības jomā. Aizvadītajā gadā 222 bērnus policijas darbinieki nogādāja drošā vidē, 56 bērni šķirti no ģimenēm. Pagājušajā gadā kopumā fiksēti 579 pārkāpumi, kas vērsti pret nepilngadīgām personām, tai skaitā 89 gadījumos personas pie atbildības sauktas par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu, kas ir par 47 gadījumiem vairāk kā 2014.gadā.

 

Pērn, optimizējot esošos darbinieku resursus, ir izdevies palielināt policijas klātbūtni Pārdaugavas un Sarkandaugavas rajonos, kas uzlabo drošību un kārtību pilsētā, kā arī samazina policijas ekipāžu ierašanās laiku notikuma vietā pēc informācijas - izsaukuma saņemšanas.

 

Policijā saņemto oficiālo iesniegumu skaitā vērojams samazinājums, kas, iespējams, skaidrojams ar iedzīvotāju aktivitātēm un izvēli biežāk sazināties ar policiju sociālajos tīklos un ar RPP mobilās lietotnes starpniecību, kuras ieviešana ir pilnībā attaisnojusies. Pērn mobilā lietotne informācijas iesniegšanai pašvaldības policijai izmantota piecos tūkstošos gadījumu.

 

Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieku uzraudzītajās astoņās pašvaldības peldvietās nav noslīkusi neviena persona, 2015.gadā peldvietās izglābtas četru peldētāju dzīvības.

 

Savukārt akcizēto preču tirdzniecības noteikumu ievērošanas kontrolē, pērn kopumā izņemti 507 520 tabakas izstrādājumi bez Latvijas akcīzes markām un 887,7 litri nelegālā alkohola.

 

Iezīmējot šā gada mērķus, Lūkass norādīja, ka, sekojot līdzi pasaulē notiekošajam, nedomāt par mūsu iedzīvotāju drošību būtu bezatbildīgi, tādēļ policijas darba prioritātes šim gadam ir iedzīvotāju drošības un sabiedriskās kārtības uzlabošana pilsētā, ko plānots sasniegt ar tehnisko līdzekļu palīdzību, tai skaitā pilsētas Videonovērošanas centra darbības modernizāciju, turpināt policijas patruļu skaita palielināšanu pilsētas ielās, optimizējot iekšējos resursus, iespējami samazināt policijas reaģēšanas laiku uz iedzīvotāju sniegtajiem izsaukumiem, kā arī veicināt sadarbību ar iedzīvotājiem, tai skaitā neformālās komunikācijas veidā.

0
Autors:BNS
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti