Aiztur vilinātāju, kurš seksuāli izmantojis mazas bērnunama meitenes 0

Piektdiena, 05 feb 2016, 11:24 Versija drukāšanai

Aiztur vilinātāju, kurš seksuāli izmantojis mazas bērnunama meitenes
Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija aizdomās par divu mazgadīgu un divu nepilngadīgu meiteņu pavešanu netiklībā janvārī aizturējusi kādu 1962. gadā dzimušu vīrieti, portālu “Delfi” informēja Valsts policijā.


Vīrietis meitenes vilinājis no kāda Rīgas bērnunama uz savu dzīvesvietu Baldonē, piedāvājot viņām naudu un citus materiālus labumus. Aizturētais patlaban atrodas apcietinājumā.

 

Pagājušā gada novembrī kriminālpolicija saņēmusi informāciju no bērnunama administrācijas par kādu aizdomīgu vīrieti, kurš, iespējams, veic netiklas darbības ar mazgadīgām un nepilngadīgām meitenēm. Saistībā ar saņemto informāciju policija sākusi izmeklēšanu.

 

Policisti noskaidrojuši, ka aizdomās turētais vīrietis par starpnieku izmantojis kādu 16 gadus vecu meiteni, kura arī cietusi no vīrieša darbībām un dzīvojusi bērnunamā. Ar starpnieces palīdzību vīrietis vilinājis uz savu dzīvesvietu citas desmit līdz 11 gadus vecas bērnunama iemītnieces.

 

16 gadus veco meiteni vīrietis pazinis jau iepriekš un izmantojis savu autoritāti un uzticību, lai pamudinātu šo meiteni pie viņa aicināt citas bērnunama meitenes, skaidro policija.

 

1962. gadā dzimušais vīrietis aizturēts 20. janvārī savā dzīvesvietā. Likumsargiem zināms, ka aizturētais dzīvojis viens pats. Pirms vairākiem gadiem viņš kādu laiku strādājis skolā par dežurantu, taču pēdējā laikā pastāvīgā darbavietā nav strādājis un piepelnījies ar gadījuma darbiem.

 

Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs norāda, ka “lietas izmeklēšana ir sarežģīta, jo šis vīrietis bija iemantojis cietušo meiteņu uzticību, dodot viņām naudu un citus materiālus labumus”. Līdz ar to meitenes vairākkārt pat labprātīgi, patvaļīgi bija pametušas bērnunamu, lai uzturētos pie viņa dzīvesvietā Baldonē un īsti neapzinās pret sevi veiktās darbības, skaidro Sozinovs.

 

Rīgas Kriminālpolicijas šefs uzslavē izmeklētājus par labu darbu nozieguma atklāšanā. Sozinovs informē, ka patlaban izmeklētāji turpina izmeklēšanu ar mērķi noskaidrotu, cik ilgi vīrietis veicis minētās darbības un to, vai no vīrieša darbībām varētu būt cietušas vēl citas meitenes.

 

Pret vīrieti sākts kriminālprocess par seksuālu vardarbību un pavešanu netiklībā, taču precīzu nozieguma kvalifikāciju policija noteiks turpmākās izmeklēšanā. Kriminālprocesā par cietušo pagaidām atzīta viena nepilngadīga meitene, taču policijai zināmas vēl vismaz viena nepilngadīga un divas mazgadīgas meitenes, kuras cietušas no vīrieša darbībām. Arī viņas kriminālprocesā atzīs par cietušajām.

0
Autors:DELFI
Foto:Valsts policija

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti