"Sadales tīkls": zemā gaisa temperatūra vietām var ietekmēt elektroapgādi 0

Piektdiena, 08 jan 2016, 13:49 Versija drukāšanai

"Sadales tīkls": zemā gaisa temperatūra vietām var ietekmēt elektroapgādi
Zemā gaisa temperatūra vietām var ietekmēt elektroapgādi, aģentūrai BNS norādīja elektroenerģijas sadales sistēmas operatora "Sadales tīkls" komunikācijas direktore Renāte Meļķe.


Viņa sacīja, ka piektdien un turpmākajās dienās, kad Latvijā sals pārsniegs -25 grādu robežu, "Sadales tīkls" pastiprināti sekos līdzi nepārtrauktas elektroapgādes nodrošināšanai Latvijā. "Zemā temperatūra var ietekmēt elektroapgādi - var tikt traucēts elektroiekārtu darbs, līdz ar to nepieciešamības gadījumā bojājumu novēršanā tiks iesaistītas papildu elektromontieru brigādes. Notiek sazināšanās arī ar pašvaldībām," teica Meļķe.

 

Pēc viņas sacītā, gatavojoties salam un, lai nodrošinātu iespējamo elektroapgādes traucējumu novēršanu iespējami īsākajā laikā, "Sadales tīkls" ir veicis vairākus preventīvus pasākumus.

 

Īpaši zemās gaisa temperatūras periodā "Sadales tīkls" neveic plānveida elektrotīkla atslēgumus, kā arī tehniskais personāls izvērtē katra bojājumu novēršanai nepieciešamo laiku, sazinoties ar pašvaldībām, novērtējot situāciju un apzinot rīcības plānu.

 

Elektroenerģijas pārtraukumu gadījumos prioritāri elektroapgāde tiek atjaunota sociālas nozīmes iestādēs - slimnīcās, skolās, bērnudārzos, pašvaldības infrastruktūras objektos – katlumājās, attīrīšanas iekārtās.

 

Elektroapgādes kvalitātei kritiskā robeža sākas no -25 grādiem, līdz ar to, zemajai temperatūrai pārsniedzot vairākus aukstuma rekordus, valsts austrumu rajonos noslīdot līdz pat -30 grādiem , vietām var tikt traucēta elektroapgāde. "Neskatoties uz to, ka ir sasniegta kritiskā robeža, bojājumu skaits ir neliels - tie ir specifiski, īslaicīgi bojājumi, kuru novēršanā tiek iesaistītas operatīvās izbraukuma brigādes, lai pēc iespējas ātrāk novērstu iespējamās neērtības iedzīvotājiem," skaidroja Meļķe.

 

Tostarp "Sadales tīkls" komunikācijas direktore skaidroja, ka ļoti zemas ārgaisa temperatūras, - 25 grādi, un vairāk, atstāj iespaidu uz gaisvadu elektrolīnijām ar alumīnija vai alumīnija – dzelzs vadiem un elektroiekārtām. "Lielā aukstumā gaisvadu līnijas nospriegojas, uz tiem veidojas ledus un sniega kārta, un šo iemeslu dēļ atsevišķās vietās vadi papildus tiek noslogoti, saraujas un var pārtrūkt. Zemā temperatūra ietekmē arī apakšstaciju slēdžu un mehānismu darbību. Kā jebkuras mehāniskas ierīces, arī slēdži tiek eļļoti, un ļoti zemā temperatūrā šī eļļa sabiezē – tieši tādus pašus procesus ikviens automašīnas vadītājs redz, no rīta cenšoties iedarbināt savu automašīnu. Jāpiebilst, ka apakšstaciju slēdži minētā iemesla dēļ tiek apsildīti, taču ekstremāli zemā temperatūrā ar to nepietiek," klāstīja Meļķe.

 

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka gaisa temperatūrai noslīdot zem - 25 grādu atzīmes, īpaši vējainā laikā, ir apgrūtināta arī personāla darbība, jo šādos apstākļos strādāt balstos, remontējot līnijas, ir ļoti sarežģīti, jo jāveic papildu pasākumi personāla drošībai. Tādējādi ziemā darbu ietekmē arī cilvēciskais faktors.

 

"Tā kā aukstajā laikā vietām var trūkt nospriegoti gaisvadu līniju vadi vai balstu atsaites, aicinām iedzīvotājus nekādā gadījumā tiem netuvoties jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, aicinām zvanīt Klientu servisam pa tālruni 80 200 404," atgādināja Meļķe.

 

Ja aukstuma dēļ tiek traucēta elektroapgāde, par atslēgumu un tā novēršanas gaitu klienti tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti