Prezidents šonedēļ neformāli runās ar potenciālajiem premjera amata kandidātiem 0

Pirmdiena, 04 jan 2016, 14:23 Versija drukāšanai

Prezidents šonedēļ neformāli runās ar potenciālajiem premjera amata kandidātiem
Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc atgriešanās no atvaļinājuma, kurā atradīsies līdz trešdienai, šonedēļ sāks neformālas sarunas ar potenciālajiem premjera amata kandidātiem, aģentūrai BNS apstiprināja prezidenta preses padomnieks Gusts Kikusts.


Viņš informēja, ka pēc atvaļinājuma prezidents neformāli tiksies ar personām, kuras, pēc Vējoņa domām, varētu ieņemt Ministru prezidenta amatu. Prezidents vēlēsies noskaidrot iespējamo kandidātu redzējumu par darbiem premjera amatā, kā arī gatavību uzņemties Ministru prezidenta pienākumus.

 

Pagaidām konkrēti potenciālo premjera amata kandidātu vārdi netiks nosaukti un oficiālās sarunas ar partijām, Ministru prezidenta amata pretendentiem nenotiks, sacīja Kikusts.

 

Jau ziņots, ka prezidents devies ikgadējā atvaļinājumā. Iepriekš viņš bija iecerējis atvaļinājumu līdz 8.janvārim, tomēr nolēma to saīsināt līdz 6.janvārim, lai uzrunātu iespējamos kandidātus un sāktu sarunas ar tiem. Prezidents pašlaik atrodas ārpus Latvijas.

 

Tāpat jau vēstīts, ka Vējonis 30.decembrī paziņoja, ka, izmantojot visas Satversmē piešķirtās tiesības, uzņemas iniciatīvu Ministru prezidenta amata kandidāta izraudzīšanā. "Es devu iespēju partijām rast jaunas rīcībspējīgas koalīcijas modeli, bet partijas šo iespēju nav izmantojušas," sacīja Vējonis.

 

Prezidents atkārtoti uzsvēra, ka jauno valdību jāveido pašreizējās koalīcijas partijām. Viņš aicināja partijas rīkoties atbildīgi un politiski drosmīgi. Vējonis pauda pārliecību, ka politiskajās partijās ir daudz profesionālu cilvēku, kuri spēj uzņemties atbildību.

 

Vējonis ir arī norādījis, ka Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) nevajadzētu uzņemties abus - gan prezidenta, gan Ministru prezidenta amatus, bet pieturēties pie līdzšinējā sadalījuma -"Vienotībai" - premjera, ZZS - prezidenta, bet Nacionālajai apvienībai Saeimas priekšsēdētāja amats.

 

"Vienotība" pagaidām ir viena premjera amata kandidāte - politiskā spēka līdere Solvita Āboltiņa. Savukārt pārējie koalīcijas partneri - NA un ZZS vairākkārt pauduši savu nevēlēšanos atbalstīt Āboltiņu. Vairāki politiķi pieļauj, ka "Vienotība" varētu virzīt jaunu kandidātu. Starp potenciālajiem partijas kandidātiem tiek minēts finanšu ministrs Jānis Reirs, "Vienotības" valdes loceklis, bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un citi.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti