ZZS informējusi prezidentu, ka savu premjera amata kandidātu nevirzīs 0

Trešdiena, 30 dec 2015, 13:29 Versija drukāšanai

ZZS informējusi prezidentu, ka savu premjera amata kandidātu nevirzīs
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neformālās tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni informējusi, ka nevirzīs savu premjerministra amata kandidātu, žurnālistiem trešdien sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.


Viņš uzsvēra, ka valdības izveidei jānotiek uz esošo koalīcijas partneru - "Vienotības", ZZS un Nacionālās apvienības - pamata. Krauze arī norādīja, ka šobrīd "Vienotībai" ir oficiāli jānosauc savs premjera amata kandidāts un tad varēs turpināties valdības izveides sarunas. Tikai tajā situācijā, ja "Vienotības" oficiāli izvirzītais kandidāts netiks atbalstīts no koalīcijas partneru puses, ZZS varētu virzīt savu pretendentu augstajam amatam.

 

"Mēs šodien oficiāli informējām Valsts prezidentu, ka ZZS neizvirzīs savu premjera amata kandidātu, ņemot vērā izveidojušos situāciju, kā arī "Vienotības" ģenerālsekretāra Arta Kampara paziņojumu. Tāpat jāņem vērā prezidenta izteikums, ka pirmā roka [premjera izvēlē] ir "Vienotībai". Mēs savus kandidātus paturam spēkā, bet neizvirzam šobrīd kā premjera amata kandidātus. Gaidīsim, kādi būs tālākie soļi no prezidenta puses," sacīja Krauze.

 

"No "Vienotības" ļoti skaidri izskanēja, ka būtu neprātīgi neuzņemties valdības veidošanu. Tāpat prezidents norādīja, ka tomēr "Vienotībai" ir priekšroka premjera amata kandidāta izvēlē (..) Piekrītu, ka "Vienotībai" ir priekšroka kā lielākajai frakcijai Saeimā [no līdzšinējās koalīcijas partijām]. Lielākā centriski labējā frakcija ["Vienotība"] mēģina [izveidot valdību], bet, ja tai nesanāk, tad valdību veido otra lielākā [ZZS]," norādīja ZZS valdes priekšsēdētājs.

 

Taujāts, vai "Vienotībai" ir jāmeklē cits kandidāts premjera amatam nevis Solvita Āboltiņa, Krauze atbildēja, ka "šajā gadījumā, ņemot vērā Valsts prezidenta un koalīcijas partneru argumentus par sabiedrības uzticību un citus, "Vienotībai" ir jāvērtē, ko saka sabiedrība, partneri un prezidents, tad arī jāvirza attiecīgs kandidāts".

 

Viņš arī informēja, ka ZZS savus kandidātus virzīja tādēļ, ka vēl nebija zināma "Vienotības" nostāja, ka šis politiskais spēks strikti neatbalstīs ZZS premjera amata pretendentus.

 

Aģentūra BNS ziņoja, ka koalīcijas partijām trešdien notiek neoficiālas sarunas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni par valdības veidošanu.

 

Vējonis ar novērtējumu partiju līdzšinējiem valdības veidošanas centieniem varētu nākt klajā trešdien. Pēc Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas paziņojuma par demisiju 7.decembrī Vējonis par valdības veidošanu rīkoja sarunas ar visām Saeimā ievēlētajām partijām. Noslēdzot pirmās sarunas, prezidents partijām izteica aicinājumu ne vēlāk kā līdz šā gada beigām nākt klajā ar savu redzējumu valstij būtisku jautājumu risināšanā, kā arī piedāvāt premjera kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

 

Partijai "Vienotība" pagaidām ir viena premjera amata kandidāte - politiskā spēka līdere Solvita Āboltiņa. Savukārt pārējie koalīcijas partneri - Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vairākkārt pauduši savu nevēlēšanos atbalstīt Āboltiņu.

0
Autors:BNS
Foto:zp.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti