Vējonis: nākamajam premjeram jābūt izlēmīgam un ar labu komandu 0

Ceturtdiena, 10 dec 2015, 08:25 Versija drukāšanai

Vējonis: nākamajam premjeram jābūt izlēmīgam un ar labu komandu
Nākamajam premjeram ir jābūt izlēmīgam, spējīgam ap sevi pulcēt labu komandu, ceturtdien intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.


Viņš skaidroja, ka jaunajai valdībai darāmo darbu ir daudz - jāturpina iekšējās un ārējās drošības stiprināšana, jo esošā ģeopolitiskā situācija neuzlabojas.

 

Ekonomikā jaunajai valdībai jāspēj nodrošināt valsts tautsaimniecības izaugsmi un beidzot jāīsteno “ekonomiskais izrāviens”, kā to paredz Nacionālās attīstības plāns. Jaunajai valdībai jānodrošina stabilu un prognozējamu nodokļu politiku, kā arī ievērojami samazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru.

 

Valsts prezidents arī norāda, ka valsts budžeta līdzekļu izlietojumam jābūt sabiedrībai saprotamam un valsts attīstības prioritātēm atbilstošam. Tādēļ valdībai jāveic regulāra budžeta bāzes izdevumu izvērtēšana. Nekavējošus valdības lēmumus un rīcību prasa arī Eiropas Savienības fondu finansējuma ieviešana.

 

"Jauno valdību varēs vadīt tikai izlēmīgs Ministru prezidents, kurš spēj ap sevi pulcēt spēcīgu un saliedētu ministru komandu, sastrādāties šajā komandā un uzņemties atbildību par valdības darbu kopumā. Jaunveidojamās valdības locekļiem jābūt labai reputācijai un atbalstam sabiedrībā. Ministru prezidenta atvērtība komunikācijai ar sabiedrību un izpildvaras darba skaidrošana vairos sabiedrības uzticību valsts varai kopumā," norāda Vējonis.

 

Runājot par nākamo premjeru, Vējonis norādīja, ka viņam ir jābūt izlēmīgam, spējīgam pulcēt labu komandu, jābūt atvērtam komunikācijā ar sabiedrību, kā arī viņam jābūt visu koalīcijas deputātu atbalstam, jo nepieciešams īstenot virkni reformu, piemēram, veselības nozarē.

 

Jau ziņots, ka ceturtdien Valsts prezidents sāk konsultācijas ar partijām par jaunās valdības izveidi. Paredzēts, ka ceturtdien Vējonis tiksies ar "Vienotību", "Saskaņu", Zaļo un zemnieku savienību.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti