Latvija saņem Francijas palīdzības lūgumu 0

Trešdiena, 02 dec 2015, 08:38 Versija drukāšanai

Latvija saņem Francijas palīdzības lūgumu
Latvija ir saņēmusi Francijas lūgumu pēc palīdzības saskaņā ar Lisabonas 42.pantu un patlaban notiek izvērtējums par to, ko mūsu valsts varētu darīt, pieļaujot iespēju, ka varētu tikt palielināts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kontingents Mali vai Centrālāfrikas republikā (CĀR).


Vienlaikus netiek izskatīta iespēja, ka Latvijas bruņoto spēku vienības piedalītos militārās akcijās pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts", aģentūrai BNS sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš piedalās NATO ārlietu ministru sanāksmē.

 

"Nav lūgums par konkrētu ģeogrāfisku areālu, bet ir lūgums sniegt palīdzību Francijai, aizstājot tās ģeogrāfiskās vienības Eiropas Savienības militārajās misijās, tādējādi atbrīvojot Francijas spēkus cīņās pret tā saucamo "Islāma valsti". Aizsardzības ministrija šobrīd vērtē. Tas var būt gan Mali, gan CĀR no šīm ES vadītajām operācijām. Mums ir pieredze abās operācijās," teica Rinkēvičs.

 

"Es personīgi uzskatu, ka mums ir nepieciešams sniegt šo atbalstu. Es domāju, ka drīzumā Aizsardzības ministrija nāks ar konkrētiem priekšlikumiem, lai saskaņotu šos jautājumus ar Francijas pusi," uzsvēra Rinkēvičs.

 

Ārlietu ministrs arī apliecināja, ka runa nav par militāru operāciju Sīrijā. "Runa ir par to, kādā veidā Francijai varētu atvieglot militāro operāciju nastu, kuru tā uzņēmusies kopējo ES misiju ietvaros. Es domāju, ka mums šādas iespējas ir," teica ministrs. "Mēs nerunājam par konkrētu Latvijas karavīru dalību kādā konkrētā pasākumā Sīrijā. Runa ir tiešām par šīm ES misijām. Vēl varētu skatīties, ko mēs varētu darīt Vidusjūrā," uzsvēra Rinkēvičs.

 

Francijas lūgumu pēc palīdzības Latvijas ārlietu ministrs saņēmis pirmdien un nodevis Aizsardzības ministrijai, kurai būs jāpieņem lēmums par Latvijas gaidāmo palīdzību šai valstij. Francija aicina dalībvalstis sniegt tādu palīdzību, kas atslogotu Parīzes iesaisti citās operācijās.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pēc Parīzes teroraktiem, Francija iedarbināja tā dēvētā Lisabonas līguma 42.pantu, saskaņā ar kuru pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jāsniedz palīdzība gadījumā, ja viena bloka valsts ir saskārusies ar militāru uzbrukumu.

 

Tāpat vēstīts, ka Lietuva palielinās karavīru skaitu, ko tā plāno sūtīt uz Mali, un apsvērs iespēju nosūtīt iekšlietu sistēmas instruktoru uz Irāku, tādējādi atbalstot starptautiskās sabiedrības cīņu ar džihādistu grupējumu "Islāma valsts", otrdien paziņojušas Lietuvas varas iestādes.

 

"Lietuva saņēmusi palīdzības lūgumu no Francijas. Esam gatavi iesaistīties cīņā pret terorismu un domājam palielināt spēkus, ko piedāvājam ANO misijai Mali," apliecinājis prezidentes Daļas Grībauskaites preses dienests, gan nenorādot konkrētus skaitļus.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti