Vilcmeiers: "Maxima" zīmols nekad nespēs abstrahēties no Zolitūdes traģēdijas 0

Piektdiena, 20 nov 2015, 08:35 Versija drukāšanai

Vilcmeiers: "Maxima" zīmols nekad nespēs abstrahēties no Zolitūdes traģēdijas
Mazumtirgotāja "Maxima" zīmols nekad nespēs abstrahēties no Zolitūdes traģēdijas, piektdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina "Maxima Latvija" valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.


""Maxima" ir tiešā veidā iesaistīta šajā notikumā un nespēj norobežoties no notikumiem, Tāpēc "Maxima" uzņēmās morālo atbildību uzreiz pēc šī notikuma, ir reaģējusi uz savu darbību un mēģinājusi laboties," teica Vilcmeiers, piebilstot, ka tirgotājs uzreiz pēc traģēdijas pārbaudīja drošību visos veikalos, kā arī novērsa trūkumus darba drošības instrukcijās.

 

Viņš piekrita, ka joprojām cilvēku apziņās "Maxima" zīmols tiks saistīts ar traģēdiju. ""Maxima" nekad nevarēs abstrahēties no šī notikuma un tas vienmēr būs saistīts ar "Maxima" vārdu. Jā, mēs jutām pircēju kritumu pēc šī traģiskā notikuma, bet laika gaitā pakāpeniski cilvēki atgriežas mūsu veikalos," teica mazumtirgotāja vadītājs.

 

Viņaprāt traģēdijā vainīgie saņems sodu.

 

2013.gada 21.novembra pēcpusdienā iebruka veikala "Maxima" jumts Zolitūdē , uz kura notika celtniecības darbi. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.

 

Zolitūdes traģēdijas krimināllietu tiesā sāks skatīt 8.decembrī. Lietas materiāli ir apkopoti 80 sējumos. Lietā pieteiktais kompensāciju apmērs pārsniedz 155 miljonus eiro. Par cietušajiem atzītas 263 personas. Lietā ir 144 liecinieki, tāpat piesaistīti desmit eksperti.

 

Uz apsūdzēto sola nonāks būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš. Apsūdzības uzrādītas sabrukušā lielveikala ekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvprojekta vadītājam Andrim Kalinkam, "Maxima" būvinženieriem Ivaram Sergetam. Viņi apsūdzēti arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

 

Apsūdzības uzrādītas kādreizējiem Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai, Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietniekam Jānim Balodim un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai. Pie kriminālatbildības saukta "Maxima Latvija" darbiniece Inna Šuvajeva par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja smagas sekas.

 

Sestdien plkst.17.44. tiks atklāts Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai veltīts pagaidu piemineklis.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka "Maxima Latvija" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā pieauga par 3,7% salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusgadu un sasniedza 330 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

 

"Maxima" mazumtirdzniecības veikalus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Bulgārijā pārvalda 2007.gadā izveidotā kompānija "Maxima grupe".

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti