Vilcmeiers: "Maxima" zīmols nekad nespēs abstrahēties no Zolitūdes traģēdijas 0

Piektdiena, 20 nov 2015, 08:35 Versija drukāšanai

Vilcmeiers: "Maxima" zīmols nekad nespēs abstrahēties no Zolitūdes traģēdijas
Mazumtirgotāja "Maxima" zīmols nekad nespēs abstrahēties no Zolitūdes traģēdijas, piektdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina "Maxima Latvija" valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.


""Maxima" ir tiešā veidā iesaistīta šajā notikumā un nespēj norobežoties no notikumiem, Tāpēc "Maxima" uzņēmās morālo atbildību uzreiz pēc šī notikuma, ir reaģējusi uz savu darbību un mēģinājusi laboties," teica Vilcmeiers, piebilstot, ka tirgotājs uzreiz pēc traģēdijas pārbaudīja drošību visos veikalos, kā arī novērsa trūkumus darba drošības instrukcijās.

 

Viņš piekrita, ka joprojām cilvēku apziņās "Maxima" zīmols tiks saistīts ar traģēdiju. ""Maxima" nekad nevarēs abstrahēties no šī notikuma un tas vienmēr būs saistīts ar "Maxima" vārdu. Jā, mēs jutām pircēju kritumu pēc šī traģiskā notikuma, bet laika gaitā pakāpeniski cilvēki atgriežas mūsu veikalos," teica mazumtirgotāja vadītājs.

 

Viņaprāt traģēdijā vainīgie saņems sodu.

 

2013.gada 21.novembra pēcpusdienā iebruka veikala "Maxima" jumts Zolitūdē , uz kura notika celtniecības darbi. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.

 

Zolitūdes traģēdijas krimināllietu tiesā sāks skatīt 8.decembrī. Lietas materiāli ir apkopoti 80 sējumos. Lietā pieteiktais kompensāciju apmērs pārsniedz 155 miljonus eiro. Par cietušajiem atzītas 263 personas. Lietā ir 144 liecinieki, tāpat piesaistīti desmit eksperti.

 

Uz apsūdzēto sola nonāks būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš. Apsūdzības uzrādītas sabrukušā lielveikala ekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvprojekta vadītājam Andrim Kalinkam, "Maxima" būvinženieriem Ivaram Sergetam. Viņi apsūdzēti arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

 

Apsūdzības uzrādītas kādreizējiem Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai, Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietniekam Jānim Balodim un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai. Pie kriminālatbildības saukta "Maxima Latvija" darbiniece Inna Šuvajeva par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja smagas sekas.

 

Sestdien plkst.17.44. tiks atklāts Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai veltīts pagaidu piemineklis.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka "Maxima Latvija" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā pieauga par 3,7% salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusgadu un sasniedza 330 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

 

"Maxima" mazumtirdzniecības veikalus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Bulgārijā pārvalda 2007.gadā izveidotā kompānija "Maxima grupe".

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti