Biedrība uzņēmusies iniciatīvu piemiņas pasākumu rīkošanā, jo traģēdijas dienu vēlas veltīt tikai bojāgājušo piemiņai, nevis kādām iespējamām politiskām deklarācijām.
Par gaidāmajiem piemiņas pasākumiem biedrība informēs pirmdien, 16.novembrī.
Zināms, ka 21.novembrī tiks atvērta grāmata "Atceries Zolitūdi". Stāstus par bojāgājušajiem sarakstījuši tuvinieki un darba kolēģi, bet izdzīvojušie dalījušies ar savām atmiņām. Grāmatas izdošanu finansē "Maxima", kas nav pieņemams vienai bojāgājušās ģimenei, tāpēc grāmatā nebūs informācija par visiem, kas zaudēja dzīvību šajā traģēdijā.
Tāpat līdz traģēdijas otrajai gadadienai plānots izveidot pagaidu piemiņas vietu lielveikala vietā - stikla šķautnes, starp kurām spīdēs gaisma, savukārt uz malējām betona pamatnēm varēs novietot sveces un ziedus. Gaismas staru plānots ieslēgt laikā, kad notika traģēdija.
2013.gada 21.novembra pēcpusdienā iebruka veikala "Maxima" jumts Zolitūdē, uz kura notika celtniecības darbi. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.
Zolitūdes traģēdijas krimināllietu tiesā sāks skatīt 8.decembrī. Lietas materiāli ir apkopoti 80 sējumos. Lietā pieteiktais kompensāciju apmērs pārsniedz 155 miljonus eiro. Par cietušajiem atzītas 263 personas. Lietā ir 144 liecinieki, tāpat piesaistīti desmit eksperti.
Uz apsūdzēto sola nonāks būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš. Apsūdzības uzrādītas sabrukušā lielveikala ekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvprojekta vadītājam Andrim Kalinkam, "Maxima" būvinženieriem Ivaram Sergetam. Viņi apsūdzēti arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.
Apsūdzības uzrādītas kādreizējiem Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai, Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietniekam Jānim Balodim un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai. Pie kriminālatbildības saukta "Maxima Latvija" darbiniece Inna Šuvajeva par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja smagas sekas.