Latvijā iedzīvotāji varēs investēt naudu privātpersonu aizdevumos 0

Ceturtdiena, 22 jan 2015, 09:09 Versija drukāšanai

Latvijā iedzīvotāji varēs investēt naudu privātpersonu aizdevumos
Turpmāk arī Latvijā, izmantojot savstarpējo aizdevumu (peer-to-peer lending) platformu "mintos.lv", iedzīvotāji savus brīvos līdzekļus varēs ieguldīt, investējot naudu privātpersonu aizdevumos. Kā informēja AS "Mintos", šādas savstarpējo aizdevumu platformas jau šobrīd veiksmīgi strādā citās valstīs, piemēram, Igaunijā, Vācijā, Skandināvijā, Lielbritānijā, ASV un citur.


Tomēr būtiskākā atšķirība esot tā, ka piedāvātie investīciju aizdevumi Latvijā ir nodrošināti ar nekustamā īpašuma ķīlu, tādējādi mazinot investoru riskus.

 

"Pētījumi parāda, ka gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju pēc visu maksājumu veikšanas paliek pāri brīvi naudas līdzekļi, kurus viņi labprāt investētu uzkrājumu veidošanai. Tomēr komercbankas šobrīd piedāvā ļoti zemas noguldījumu procentu likmes. Vidēji tās svārstās no 0,2% līdz maksimums 0.4% gadā. Turklāt jāņem vērā arī tas, ka mainās sabiedrības paradumi - strauji palielinoties interneta pieejamībai, arvien vairāk cilvēki savus ikdienas darījumus vēlas veikt tiešsaistē, tai skaitā izmantot arī finanšu pakalpojumus," norāda AS "Mintos" valdes priekšsēdētājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte, atzīstot, ka izstrādātā platforma ir konkurētspējīga alternatīva komercbanku pakalpojumiem.

 

Atbilstoši Latvijas Bankas datiem, iedzīvotāji Latvijā komercbankās ir noguldījuši aptuveni deviņus miljardus eiro.

 

Savstarpējo aizdevumu platformā pret nekustamā īpašuma ķīlu var saņemt aizdevumu, sākot no 8% gadā ar atmaksas termiņu līdz desmit gadiem, savukārt investoriem ir iespēja ieguldīt daļu savu brīvo līdzekļu ar atdevi līdz pat 15% gadā. Minimālā summa, ko investors var ieguldīt ir 10 eiro. Nekustamo īpašumu vērtēšanu veic "Latio", savukārt visi aizdevuma līgumi tiek slēgti pie notāra.

 

"Tehnoloģiju straujās attīstības dēļ pēdējos gados pasaulē daudz tiek runāts par dalīšanās ekonomiku jeb sharing economy, kur arvien lielāka loma resursu efektīvākā izmantošanā ir tieši privātpersonām. Lielās korporācijas ar neskaitāmiem darbiniekiem tiek nomainītas pret tehnoloģiju risinājumiem ar augstu indivīdu iesaisti. Cilvēki pasaulē ir pieraduši, ceļojot izmantot Airbnb dzīvokļus, nomāt auto platformā "Uber", pat ikdienas sadzīves darbus uzticēt saviem kaimiņiem caur "Taskrabbit". Tehnoloģiju attīstība transformēs finanšu pasauli, un tas ir tikai laika jautājums, kad pārmaiņas būtiski skars arī Latviju," norāda Šulte.

 

Savstarpējo aizdevumu platformas "mintos.lv" izveidei piesaistīts viens miljons eiro. Lai pārraudzītu uzņēmuma darbu, ir izveidota profesionāla padome, kurā strādā advokātu biroja "FORT" partnere Ramona Miglāne, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins, kā arī "Superia Corporate Finance" partneris Mārtiņš Krūtainis. AS "Mintos" vadība vidējā termiņā plāno uzņēmuma darbību paplašināt, savstarpējo aizdevumu platformu piedāvājot arī Lietuvā un Igaunijā.

0
Autors:daugavpils24.lv
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti