PVD "Rīgas Centrāltirgū" konfiscē gandrīz 1000 produktu ar beigušos realizācijas termiņu 0

Piektdiena, 06 nov 2015, 14:50 Versija drukāšanai

PVD "Rīgas Centrāltirgū" konfiscē gandrīz 1000 produktu ar beigušos realizācijas termiņu
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ārpuskārtas pārbaudē ir atkārtoti pieķēris nelegālos tirgoņus pašvaldības uzņēmuma "Rīgas Centrāltirgus" teritorijā, kur no tirdzniecības ir izņēmis gandrīz tūkstoti dažādu pārtikas produktu ar beigušos derīguma termiņu, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistare.


Meistare norādīja, ka produkti tika tirgoti no pārvietojamām tirdzniecības vietām jeb tā sauktajiem ratiņiem un, parādoties PVD inspektoriem, negodīgie tirgotāji aizbēga, tādēļ ne preces īpašnieks, ne tirgotāji, ne pārtikas produktu izcelsme nav zināmi.

 

Pēc viņas teiktā, no tirdzniecības ir izņemtas šokolādes konfektes, cepumi, konditorejas produkti, zivju konservi, dārzeņu konservi, piena produkti, bezalkoholiskie dzērieni un putraimi, kuriem ir beidzies derīguma termiņš. Piemēram, tējai "Hipp", kas paredzēta bērniem, derīguma termiņš bija beidzies pirms pieciem gadiem - 2010. gada jūlijā, jogurta dzērienam "Actimel" un piena - šokolādes batoniņiem "Kinder Pingui" - šā gada vasarā.

 

Izplatīšanai nederīgos pārtikas produktus PVD plāno iznīcināt.

 

Meistare teica, ka PVD regulāri saņem sūdzības par nelegālu tirgošanos ar veciem pārtikas produktiem "Rīgas Centrāltirgus" teritorijā. "Gandrīz katru reizi, veicot pārbaudes, tur tiek konstatēti arī nelegālie tirgotāji. Piemēram, oktobrī PVD inspektori "Rīgas Centrāltirgū" divu pārbaužu laikā izņēmuši kopumā vairāk nekā 1000 dažādu pārtikas preču ar beigušos derīguma termiņu," viņa norādīja.

 

Viņa uzsvēra, ka PVD aicina neatbalstīt rīdziniekus nelegālo tirgotāju darbību un pārtiku iegādāties tikai drošās tirdzniecības vietās, vienmēr pārliecinoties par pārtikas produktu derīguma termiņu. "Veci pārtikas produkti, it īpaši piena, gaļas un zvejas produkti var izraisīt saindēšanos un nopietni apdraud patērētāju veselību," brīdināja Meistare.

 

Par regulāri konstatēto nelegālo tirdzniecību PVD vairākkārt ir informējis gan Valsts policiju, gan Valsts ieņēmumu dienestu, gan "Rīgas Centrāltirgus vadību".

 

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

0
Autors:BNS
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti