76% pauduši negatīvu viedokli, bet 20% aptaujāto uzskata, ka Latvijas veselības aprūpes sistēma atbilst iedzīvotāju vajadzībām.
Visbiežāk respondenti norādīja uz medicīnisko pakalpojumu (71%) un medikamentu (69%) dārdzību, kā arī uz nepietiekamo finansējumu (63%). Tikai 1% aptaujāto uzskata, ka veselības aprūpes sistēmā nav problēmu.
Aicināti nosaukt nozīmīgākās pārmaiņas veselības aprūpes sistēmā pēdējo četru gadu laikā, visbiežāk aptaujātie atzīmējuši, ka medikamenti ir kļuvuši dārgāki (48%), palielinājušās rindas pie speciālistiem (45%) un ir sadārdzinājušies medicīnas pakalpojumi (44%).
Tikmēr daļa aptaujāto norādījuši arī uz pozitīvām pārmaiņām - iegādāta moderna aparatūra (35%), un veikti plaši slimnīcu un poliklīniku remonti (30%).
Jautāti, kas būtu jādara pirmām kārtām, lai uzlabotu situāciju veselības aprūpē, vairākums aptaujāto uzskata, ka būtu jāmaina pati sistēma (58%). Tikmēr nedaudz vairāk kā trešdaļa aptaujāto uzskata, ka veselības aprūpes sistēmu uzlabotu finansējuma palielināšana (32%).
"DNB Latvijas barometrs" ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās.