CSDD: šogad deviņos mēnešos gājuši bojā par 25% mazāk gājēju 0

Trešdiena, 21 okt 2015, 14:31 Versija drukāšanai

CSDD: šogad deviņos mēnešos gājuši bojā par 25% mazāk gājēju
Šogad deviņos mēnešos Latvijā ir gājuši bojā par 25% mazāk gājēju nekā pērn attiecīgajā periodā, trešdien Ministru kabinetā (MK) tikšanās laikā ar reģionālajiem medijiem sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.


Vienlaikus viņš norādīja, ka uz Latvijas ceļiem joprojām cieš un iet bojā cilvēki, no kuriem gandrīz 30% ir mazaizsargātie satiksmes dalībnieki - kājāmgājēji un velosipēdisti, kuru dzīvībai kritiskākie mēneši ir gada nogalē. Pēc viņa teiktā, saskaņā ar CSDD datiem, ik gadu oktobrī, novembrī un decembrī bojā iet tikpat daudz cilvēku, cik gada pirmajos deviņos mēnešos. Savukārt līdz šim oktobrī ir gājuši bojā septiņi gājēji, kas ļauj secināt, ka vidēji katru trešo dienu uz Latvijas ceļiem iet bojā kāds gājējs un katru dienu tiek savainoti pāris gājēju un/vai velosipēdisti un traģēdiju galvenais iemesls ir tas, ka cilvēki ir neredzami.

 

Viņš arī atgādināja, ka, lai mazinātu negadījumu skaitu un pievērstu uzmanību, CSDD kampaņas "Esi gaismas vēstnesis!" ietvaros, plānots bez maksas izdalīt 20 tūkstošus vestu visā Latvijā, tādējādi izglābjot 20 tūkstošus dzīvību. Pēc Lukstiņa teiktā, vestes plānots dalīt ar Latvijas Samariešu apvienības palīdzību, kā arī aptuveni 120 mobilajās vest-niecībās starppilsētu un reģionālajos autobusos, kā arī tās būs iespējams iegādāties 757 iegādes punktos visā Latvjā, tostarp Latvijas Pasta nodaļās, "Statoil" degvielas uzpildes stadijās, veikalos "Maxima", kā arī interneta vietnē "zibstore.com".

 

Ministru prezidente Laimdota Straujuma aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties CSDD un partneru kampaņā "Es gaismas vest-nesis!", pašiem nēsājot atstarojošas vestes un izgaismojot arī līdzcilvēkus. "Gada tumšākajā laikā mums jākļūst par gaismas vest-nešiem, padarot savu un līdzcilvēku dzīves kā gaišākas, tā arī drošākas! Nepieļaujot "tumšās" statistikas ikgadējo atkārtošanos, aicinu kājāmgājējus un velosipēdistus būt uzmanīgiem uz tumšajiem ceļiem. Izvēlieties atstarojošās vestes un esiet redzami, tā saudzējot savu veselību un dzīvību!" sacīja Straujuma.

 

Kampaņa tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti