Latvijā sestdien sāksies militārās mācības "Detonators" 0

Sestdiena, 10 okt 2015, 09:36 Versija drukāšanai

Latvijā sestdien sāksies militārās mācības "Detonators"
No 10.līdz 29.oktobrim Latvijā notiks ikgadējās militārās mācības "Detonators 2015", kuru laikā tiks veikta bijušo munīcijas noliktavu teritorijas Cekulē attīrīšana no sprādzienbīstamiem priekšmetiem, aģentūra BNS uzzināja Aizsardzības ministrijā.


Latvijas vadītās militārās mācības "Detonators" šogad ir iekļautas NATO vingrinājumu un mācību sarakstā, līdz ar to mācībās piedalīsies vairāk nekā 130 karavīru no septiņu valstu - Latvijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Luksemburgas, Vācijas un Zviedrijas - bruņotajiem spēkiem. Savukārt Francijas bruņoto spēku pārstāvji piedalīsies kā novērotāji.

 

"Mācības "Detonators" ar katru gadu gūst arvien lielāku starptautisko ievērību un pulcē lielāku dalībvalstu skaitu, apliecinot mūsu sabiedroto klātbūtni reģionā un sadarbību dažādu militāro spēju, tajā skaitā inženiertehnisko spēju attīstīšanā," uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

 

Līdz 18.oktobrim norisināsies mācību sagatavošanās posms, kura laikā notiks dalībnieku ierašanās un sagatavošanās, tai skaitā lekcijas par biežāk sastopamo munīciju bijušo munīcijas noliktavu teritorijā Cekulē. Savukārt no 19. līdz 23.oktobrim norisināsies mācību aktīvais posms, kura laikā notiks praktiska teritorijas pārmeklēšana un sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšana.

 

Bijušo munīcijas noliktavu teritorija Cekulē ir viena no lielākajām ar nesprāgušo munīciju piesārņotajām teritorijām Latvijā, kas militārām vajadzībām tika izmantota no 1920.gada līdz 1995.gadam. Noliktavas tika uzbūvētas Latvijas armijas vajadzībām, vēlāk tās izmantoja gan PSRS, gan Vācijas bruņotie spēki. 2.pasaules kara laikā Sarkanās armijas partizāni noliktavas uzspridzināja, kā rezultātā to apkārtnē nonāca liels daudzums nesprāgušās munīcijas. Vācu armijas karavīri pēc sprādziena neveica teritorijas attīrīšanu, bet uzbēra 1 līdz 2 metru biezu smilšu slāni. Kopš 2.pasaules kara beigām noliktavas izmantoja PSRS armija.

 

Teritorijas virsmas attīrīšana tika uzsākta 1994.gadā. Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti katru gadu tur atrod un iznīcina vairākus simtus sprādzienbīstamu priekšmetu.

0
Autors:BNS
Foto:Aizsardzības ministrija

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti