Latvija pēc sekmīga pirmā puslaika nespēj apturēt Eiropas čempioni Franciju 0

Trešdiena, 16 sep 2015, 09:00 Versija drukāšanai

Latvija pēc sekmīga pirmā puslaika nespēj apturēt Eiropas čempioni Franciju
Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien, 15. septembrī, Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Lillē teicami aizvadīja pirmo puslaiku, taču otrajā puslaikā neizturēja Francijas izlases spiedienu un piekāpās pašreizējai titula īpašniecei ar 70:84 (25:21, 13:19, 7:16, 25:28).

Tagad "mazajā pusfinālā" cīņā par 5.-7.vietu ceturtdien Latvija tiksies ar Grieķiju, bet Francija tajā pašā vakarā spēlēs pret Spāniju par vietu finālā. Latvijas izlasei "Eurobasket 2015" turpinājums ir ļoti svarīgs, jo 3.-7. vietu īpašnieki iegūs tiesības piedalīties 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Latvijas izlase, pirmajā puslaikā demonstrējot ļoti augstu precizitāti, šokēja Francijas basketbolistus. Jau pirmajā ceturtdaļā Latvija visu laiku atradās vadībā un to saglabāja arī otrajā ceturtdaļā, tikai uz brīdi ļaujot Francijai būt vadībā. Tomēr puslaiku savā labā noslēdza Francija (40:38), kas otrajā ceturtdaļā jau apturēja Latvijas uzbrukumus. Franciju puslaika izskaņā "izvilka" Tonijs Pārkers, gūstot deviņus punktus pēc kārtas.

Trešajā ceturtdaļā turpinājās Latvijas izlases "bedre" uzbrukumā, jo tika gūti tikai septiņi punkti, bet ielaisti 17. Latvijas izlasei nelīdzēja arī daudzās spēlētāju maiņas, jo Ainaram Bagatskim tā arī neizdevās šajā ceturtdaļā atrast īsto piecinieku. Arī pēdējās ceturtdaļas sākumā Latvijas basketbolistiem nesekmējās ar metieniem, kurus izdarīt traucēja sīkstā Francijas aizsardzība. Francija tobrīd panāca 17 punktu pārsvaru (64:47), pēc pirmās ceturtdaļas turpinājumā uzvarot ar 43:22 un ļaujot Latvijai otrajā puslaikā vairāk nekā 13 minūšu laikā gūt tikai deviņus punktus.

Divas minūtes pirms spēles beigām Latvija ar tālmetieniem vēl pietuvojās līdz "-13", vēl pēc brīža bija "-11", taču Francija vaļības pēdējā minūtē neatļāvās, droši nosargājot šo pārsvaru.

Latvijas izlasē 16 punktus guva Kristaps Janičenoks, 14 punkti un 7 piespēles Jānim Strēlniekam, bet 12 punkti Daira Bertāna kontā. Tikmēr Tonijs Pārkers izcēlās ar 18 punktiem, no kuriem deviņus guva pirmā puslaika izskaņā 100 sekunžu laikā, vēl 14 punktus pievienoja Boriss Diāvs, kamēr Rūdijs Gobērs izcēlās ar 13 punktiem.

0
Autors:DELFI

Komentāri (0)

Citas ziņas

Vakar, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties