Komentējot medijos publicētos attēlus, kuros redzami migranti, kuri ir darbspējīgi vīrieši un visai attāli atgādina ļaudis, kuri devušies prom no dzimtenes karadarbības dēļ, Straujuma akcentēja, ka Eiropa nevar uzņemt ekonomiskos bēgļus, tāpēc cilvēki tiks vērtēti.
Premjere arī norādīja, ka nepieciešams vērtēt valstis, no kurām migranti ir ieradušies, vai situācija tajās tiešām apdraud cilvēku drošību, vai arī cilvēki devušies labākas dzīves meklējumos.
Straujuma skaidroja, ka bēgļu uzņemšanā Baltijas valstīm jābūt vienotai nostājai. Vienlaikus pagaidām esošā Baltijas valstu nostāja netikšot mainīta - bēgļu uzņemšanai jābūt brīvprātīgai.
Medijos izskanējis, ka jaunais migrantu sadales plāns paredz, ka Baltijas valstīm un dažām Dienvideiropas valstīm tiks ļauts uzņemt mazāk patvēruma meklētāju. Savukārt citas valstis, piemēram, Vācija, Francija, Spānija un Polija uzņems vairāk migrantu.
Laikraksta "De Volkskrant" rīcībā esošā informācija liecina, ka Igaunija būs jāuzņem 373 migranti, bet Lietuvai būs jāuzņem 780 migranti. Jaunākais piedāvājums paredz, ka mazāk nekā Latvijai migranti būs jāuzņem Maltai (133), Kiprai (274) un Luksemburgai (440).
Iepriekš valdība vienojās, ka Latvija brīvprātīgā kārtā uzņems 250 patvēruma meklētājus.