Straujuma: šobrīd nākamā gada valsts budžetam "nāvīgu" jautājumu nav 0

Otrdiena, 25 aug 2015, 09:00 Versija drukāšanai

Straujuma: šobrīd nākamā gada valsts budžetam "nāvīgu" jautājumu nav
Lai arī par nākamā gada budžetu diskusijas gaidāmas vēl lielas, budžetam "nāvīgu" jautājumu neesot, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


"Ir vēl daži risināmi jautājumi, taču es neteiktu, ka tie ir ļoti "nāvējoši" budžetam, bet noteikti būs diskusijas valdības ministru starpā un ministriem būs sava pārliecība," stāstīja Straujuma.

 

Viņasprāt, šobrīd par budžeta jautājumiem nav asu pretnostatījumu koalīcijas partiju starpā. "Partijas un koalīcija grib pieņemt budžetu, līdz ar to mēs iesim soli pa solim uz priekšu," teica Straujuma.

 

Premjere stāstīja, ka plānots līdz 1.septembrim vienoties par visiem budžeta jautājumiem politiskā līmenī, pēc tam budžetu sagatavos tehniski, lai 30.septembrī to varētu iesniegt Saeimā.

 

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka koalīcijas izveidotai darba grupai, kas strādājā ar valsts nākamā gada budžeta jautājumiem, izdevies rast papildu ieņēmumus vairāk nekā 130 miljonu eiro apmērā nākamgad. Tostarp darba grupa vienojusies par nelielu akcīzes nodokļa pieaugumu degvielai - benzīnam un gāzei trīs eiro centi par litru un dīzeļdegvielai - viens eiro cents. Budžetā tas papildu dos 12,5 miljonus eiro.

 

Tāpat ir vienošanās par sociālā nodokļa griestu atcelšanu algām virs 4000 eiro mēnesī, kas palielinās ieņēmumus par 40,9 miljoniem eiro, un valsts kapitālsabiedrību peļņas izmaksu dividendēs 90% apmērā, kas budžetā dos papildu 27 miljonus eiro. Gaidāms arī plānotais palielinājums akcīzei alkoholiskajiem dzērieniem triju miljonu eiro apmērā valsts budžetā. Savukārt elektronisko cigarešu akcīzes nodokļa palielinājums dos papildu pusmiljonu eiro.

 

Plānots, ka nākamā gada valsts budžeta projekts Saeimā tiks iesniegt 30.septembrī. Valdība lēmusi, ka nākamgad valsts budžeta deficīts nedrīkstēs pārsniegt 1% no iekšzemes kopprodukta. Nākamā gada budžeta prioritātes noteiktas aizsardzība, iekšējā drošība, veselība un izglītība.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti