Latviju apmeklēs ASV Kongresa delegācija, tostarp senators Džons Makeins 0

Pirmdiena, 17 aug 2015, 10:52 Versija drukāšanai

Latviju apmeklēs ASV Kongresa delegācija, tostarp senators Džons Makeins
Latvijā uz NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (NATO Stratcom) jaunās ēkas inaugurāciju un starptautisku konferenci ieradīsies ASV Kongresa senatoru delegācija, tostarp ASV Senāta Bruņoto spēku komitejas priekšsēdētājs Džons Makeins (John McCain), aģentūra BNS uzzināja ASV vēstniecībā Latvijā.


Vēstniecība informē, ka ceturtdien, 20.augustā, Latvijā ieradīsies ASV Kongresa senatoru delegācija, lai piedalītos NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra ēkas atklāšanas ceremonijā. Delegācija ieradīsies senatora Makeina un senatora Šeldona Vaithausa vadībā, kuras sastavā ir arī senators Džons Baraso. Ēkas atklāšanas ceremonijā piedalīsies arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis un Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite (Dalia Grybauskaite).

 

Latvijā senatori tiksies ar prezidentu Raimondu Vējoni, premjerministri Laimdotu Straujumu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un apmeklēs Ādažu militāro bāzi, lai tiktos ar ASV un Latvijas karavīriem. ASV senatoru delegācija arī apmeklēs konferenci "The Riga StratCom Dialogue: Perception Matters ", kas notiks 20.–21.augustā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. Senators Makeins un senators Baraso iepriekš apmeklēja Latviju 2014.gada aprīlī.

 

ASV senators Makeins ASV Pārstāvju palātā ievēlēts 1982.gadā no Arizonas. 1986.gadā viņš tika ievēlēts ASV Senātā, kur pašlaik darbojas piekto termiņu. Senators Makeins darbojas Senāta Ārlietu, Nacionālās drošības un valsts pārvaldes, Bruņoto spēku, kā arī Amerikas indiāņu lietu komisijā. 2008.gada ASV prezidenta vēlēšanās Makeins bija republikāņu partijas kandidāts.

 

ASV senators Vaithauss (Sheldon Whitehouse ) ASV Pārstāvju palātā ievēlēts 2006.gadā no Rodailendas. Vaithauss ir Senāta Budžeta, Vides un sabiedrisko lietu komitejas, Juridiskās, Veselības, izglītības, darba un pensiju komitejas, kā arī īpašās Novecošanas jautājumu komitejas loceklis. Vaithauss ir vecākais Juridiskās apakškomitejas Noziegumu un terorisma lietās un Vides un sabiedrisko lietu komitejas Audita un revīzijas apakškomitejas loceklis.

 

ASV senators Baraso (John Barrasso) ASV senātā ievēlēts no Vaiomingas un pārstāv republikāņu partiju. Baraso Senātā iecelts 2007.gada jūnijā un 2012.gadā ievēlēts uz pilnu laiku, sešiem gadiem. Senators Baraso darbojas Senāta Enerģijas un dabas resursu, Vides un sabiedrisko lietu, Amerikas indiāņu lietu un Ārlietu komisijā.

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) telpās 20.un 21.augustā notiks konference "The Riga StratCom Dialogue: Perception Matters". Plānots, ka tajā piedalīsies vairāk nekā divsimt dalībnieku - valstu vadītāji, ārlietu un aizsardzības ministri, NATO pārstāvji, kā arī pētnieki, aizsardzības un komunikācijas eksperti no NATO un partnervalstīm.

 

Augsta līmeņa amatpersonu un ekspertu panelī uzstāsies Latvijas Valsts prezidents Vējonis, premjerministre Laimdota Straujuma ("Vienotība"), Polijas premjerministra vietnieks un nacionālās aizsardzības ministrs Tomašs Šemonjaks (Tomasz Siemoniak), Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda (Marina Kaljurand), Lietuvas aizsardzības ministrs Jouzs Oleks (Juozas Olekas), Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Gruzijas Eiropas un Eiroatlaniskās integrācijas ministrs Dāvids Bakradze (David Bakradze), kā arī citi.

 

Sanāksmē diskutēs par NATO operācijas Afganistānā gūto pieredzi komunikācijas jomā, par veidiem, kā stratēģiskā komunikācija var stiprināt NATO aizsardzības spējas, kāda ir sociālo mediju loma mūsdienu konfliktos, kā arī kādas komunikācijas metodes izmanto DAESH/ISIS ("Islāma valsts" Irākā un Levantē), lai izplatītu propagandu un rekrutētu jaunus atbalstītājus.

0
Autors:BNS
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti