Kalvītis sāk darbu Latvijas Gāzes valdes priekšsēdētāja amatā 0

Svētdiena, 16 aug 2015, 13:17 Versija drukāšanai

Kalvītis sāk darbu Latvijas Gāzes valdes priekšsēdētāja amatā
Ekspremjers Aigars Kalvītis svētdien sāks darbu dabasgāzes apgādes kompānijas "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētāja amatā, liecina uzņēmuma paziņojums biržai "Nasdaq Riga".


"Latvijas Gāzes" padome Kalvīti amatā apstiprināja piektdien, 14.augustā, atzīstot viņu par labāko kandidātu starp 30 pretendentiem.

 

Uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis pēc Kalvīša apstiprināšanas amatā žurnālistiem teica, ka jaunā "Latvijas Gāzes" valdes priekšsēdētāja galvenie uzdevumi būs palielināt gāzes piegādes, pazemināt gāzes cenas un panākt to, lai, ieviešot trešo enerģētikas paketi, kompānija saglabātu savas pozīcijas.

 

"Mums priekšā ir diezgan sarežģīta situācija - ģeopolitiskā un trešās energopaketes ieviešanai. Tas nozīmē, ka mums jāstrādā ar valdību, parlamentu, regulatoru - ļoti daudz darbu. Ir jābūt tiešām augsta līmeņa profesionālim, lai visus šos jautājumus sakārtotu, tajā pašā laikā ņemot vērā arī akcionāru tiesības un intereses," teica Savickis.

 

Savukārt Kalvītis aģentūrai BNS atzina, ka jaunais amats būs liels izaicinājums. "Tas ir liels izaicinājums pieņemt šādu darbu. Ņemot vērā, ka visā Eiropā notiek gāzes tirgus tirgus liberalizācija, tas ir arī ļoti atbildīgs postenis ar lieliem darbiem nākotnē. Tā kā tas likās man ļoti interesanti - enerģētika man vienmēr ir bijusi personīgi ļoti tuva un tādēļ es arī pieņēmu šo izaicinājumu," teica Kalvītis.

 

Tostarp viņš uzsvēra, ka "gāzes tirgus liberalizācijai ir jānotiek ar visām no tās izrietošajām sekām".

 

Vienlaikus "Latvijas Gāzes" valdes locekles amatā svētdien darbu sāks Zane Kotāne, kura iepriekš bija valsts energokompānijas "Latvenergo" valdes locekle un finanšu direktore. Darbu "Latvenergo" Kotāne atstāja šogad jūnijā.

 

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka "Latvijas Gāzes" vadītāja amata kandidātus iepriekš iztaujāja uzņēmuma padomes izveidotā triju cilvēku darba grupa ar pārstāvjiem no galvenajiem uzņēmuma akcionāriem.

 

"Latvijas Gāzes" pārstāvji maija beigās paziņoja par ilggadēja uzņēmuma vadītāja Adriana Dāvja aiziešanu no kompānijas vadības neilgi pirms beidzas viņa darba līgums ar uzņēmumu. Kopā ar Dāvi "Latvijas Gāzes" vadību pameta arī divi citi valdes locekļi - Aleksandrs Mihejevs un Anda Ulpe. Dāvim darba līgums ar "Latvijas Gāzi" beidzas 15.augustā.

 

"Latvijas Gāze" nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir "E.ON Ruhrgas International" (47,2%), Krievijas "Gazprom" (34%) un "Itera Latvija" (16%). Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" biržas otrajā sarakstā.

0
Autors:BNS
Foto:F64

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī 1
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti