Kalvītis neatklāj, vai pieteicies konkursā uz LG vadītāja amatu; Savickis apstiprina 0

Ceturtdiena, 30 jūl 2015, 23:14 Versija drukāšanai

Kalvītis neatklāj, vai pieteicies konkursā uz LG vadītāja amatu; Savickis apstiprina
Ekspremjers Aigars Kalvītis neatklāja, vai pietiecies konkursā uz gāzes apgādes kompānijas "Latvijas Gāze" (LG) valdes priekšsēdētāja amatu, kuru augusta vidū pametīs ilggadējais uzņēmuma vadītājs Adrians Dāvis, savukārt LG padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis apstiprināja, ka Kalvītis attiecīgajam amatam tiekot izskatīts un esot "nopietns kandidāts".


 

Kalvītis aģentūrai norādīja, ka patlaban notiek konkurss, tāpēc izskanējušās baumas par viņu kā nākamo LG vadītāju komentēt nevar. "Patlaban ir konkurss. Kāpēc vēlaties skriet notikumiem par priekšu?" teica ekspremjers.

 

Tāpat viņš neatklāja, vai ir pieteicies konkursā uz LG vadītāja amatu.

 

Savukārt Savickis aģentūrai BNS norādīja, ka kandidātu vārdi LG vadītāja amatam ir komercnoslēpums, taču, ja jau ekonomikas ministre attiecīgo informāciju izpaudusi, neesot pamata slēpt, ka Kalvītis ir viens no amata pretendentiem. Kopumā esot pieci seši pretendenti, un LG padome izveidojusi triju cilvēku darba grupu ar pārstāvjiem no trim lielākajiem kompānijas akcionāriem, kas kandidātus iztaujās un tālāk virzīs izskatīšanai padomes sēdē 14.augustā.

 

Taujāts par Kalvīša kandidatūru LG vadītāja amatam Savickis ekspremjeru raksturoja kā "nopietnu kandidātu". Pārējo pretendentu vārdus attiecīgajam amatam LG padomes priekšsēdētāja vietnieks neatklāja.

 

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola ceturtdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica, ka dzirdējusi par baumām, ka Kalvītis būs nākamais LG valdes priekšsēdētājs.

 

"Jā es esmu dzirdējusi ziņas. Jāsaka, ka valstij nav tiešas ietekmes, LG pati izvēlas un tās akcionāri savu uzņēmuma vadību. Bet par tādām baumām, ka Kalvīša kungs varētu būt jaunais LG vadītājs nu pat runā ASV, kur nesen biju darba vizītē," teica Reizniece-Ozola.

 

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka LG padome par nākamo kompānijas valdes priekšsēdētāju plāno lemt 14.augustā. Savickis iepriekš atklāja, ka potenciālo kandidātu vidū ir gan vietējie, gan ārvalstu speciālisti, taču to vārdus nevar atklāt.

 

Tāpat vēstīts, ka LG valdes priekšsēdētāja amata kandidātu atlasi veic augsta līmeņa vadītāju meklēšanas kompānija "Pedersen & Partners". Sākotnēji amatam pieteikušies daudz pretendentu, taču pēdējai kārtai izvirzīti pieci līdz seši cilvēki.

 

LG pārstāvji maija beigās paziņoja par Dāvja aiziešanu no kompānijas vadības, dažus mēnešus pirms beidzas viņa darba līgums ar uzņēmumu.

 

LG nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir "E.ON Ruhrgas International" (47,2%), Krievijas "Gazprom" (34%) un "Itera Latvija" (16%). Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" biržas otrajā sarakstā.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti