Latvijas lauksaimnieki ar Baltijas kolēģiem pārrunās piena sektora problēmas 0

Pirmdiena, 27 jūl 2015, 12:57 Versija drukāšanai

Latvijas lauksaimnieki ar Baltijas kolēģiem pārrunās piena sektora problēmas
Latvijas lauksaimnieki pirmdien Igaunijā plāno tikties ar Baltijas kolēģiem, lai pārrunātu piena sektora jautājumus, aģentūrai BNS pastāstīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs. Viņš sacīja, ka Latvijas lauksaimnieki pirmdien arī plano sūtīt vēstuli Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības komisāram Filam Hoganam, kurā izklāstīs piena sektora problēmas un lūgs finansiālu palīdzību.


Tajā paredzēts informēt par to, ka piena iepirkuma cenas patlaban, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir kritušās par 26-27%, kā arī lūgt finansiālu atbalstu.

 

"Mēs [vēstulē] norādām skaitļus, cik dramatiski ir kritusies piena iepirkuma cena un, ka tas noticis embargo rezultātā, nevis tāpēc, ka zemnieki pēkšņi sliktāk slauktu pienu vai barotu govis," sacīja Treibergs, piebilstot, ka līdzīgu vēstuli komisāram ir nosūtījusi Zemkopības ministrija.

 

Vēstuli veidojušas lauksaimnieku asociācijas - LOSP, "Zemnieku saiema", Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Zemnieku federācija, Lauksaimnieku apvienība un tajā pārstāvēta Latvija piena lopkopības nozare kopumā.

 

Viņš arī minēja, ka 31.jūlijā Latvijas lauksaimnieki tiksies arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu iespējas rast atbalstu piena sektoram. "Mēs iesim arī pie prezidenta un runāsim par šo pašu jautājumu, kā prezidents var iesaistīties, jo situācija ir diezgan bēdīga," sacīja LOSP vadītājs. Latvijas lauksaimnieki apsverot rīkot protestus, ja situācija nozarē neuzlabosies.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs augusta otrajā pusē plāno tikties ar ES lauksaimniecības komisāru, lai runātu par iespējamo atbalstu Latvijas piena sektoram.

 

Ministrs aģentūrai BNS teica, ka tikšanās laikā plānots runāt par finansiālu atbalstu Latvijas piena nozarei, taču pagaidām esot grūti prognozēt, kāda būs komisāra atbilde. "Mēs esam aizsūtījuši vairākas vēstules [Eiropas Komisijai], esam snieguši atbildes uz viņu sagatavotajiem jautājumiem. Tā kā zināms priekšdarbs ir veikts, redzēsim, ko komisārs būs izdomājis pa šo laiku," sacīja Dūklavs.

 

Tāpat vēstīts, ka piena iepirkumu cenas turpina kristies un lauksaimnieki atzinuši, ka būs nepieciešams papildus atbalsts no ES vai valsts, ja situācija turpinās pasliktināties.

 

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 60 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 tūkstoši ražojošo lauksaimnieku.

0
Autors:BNS
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti