Ķekavas domes priekšsēdētāju Valtu Variku atstādina no amata 0

Ceturtdiena, 23 jūl 2015, 14:16 Versija drukāšanai

Ķekavas domes priekšsēdētāju Valtu Variku atstādina no amata
Ķekavas novada domes deputāti ceturtdien atstādināja no amata pašvaldības priekšsēdētāju Valtu Variku (Vidzemes partija), aģentūra BNS noskaidroja domē. Par Varika atlaišanu nobalsoja desmit deputāti, seši deputāti bija pret, bet balsojumā nepiedalījās viens deputāts.


Deputāts Roberts Jurķis domes sēdē ("Vienotība") norādīja, ka deputātu vairākums nav apmierināts ar Varika darbu, jo uz diviem gadiem, kamēr Variks ir pašvaldības vadītājs, "iesāktajiem darbiem ir norauts stop krāns". Variks savukārt pauda uzskatu, ka viņa ieguldījums bijis maksimāls. Viņš kategoriski nepiekrita Jurķa teiktajam un atgādināja savā laikā padarīto, un kā vienīgo nepilnību Variks minēja to, ka tikusi pieļauta kļūda, veidojot komandu.

 

Tāpat opozīcijas deputāti akcentēja, ka Variks būtu jāatstādina no amata saistībā ar Kroupcijas un apkarošanas biroja (KNAB) konstatētajiem pārkāpumiem. KNAB konstatējis ka Variks prettiesiski un vienpersoniski palielināja algu Ķekavas novada ambulances direktorei Daigai Āboltiņai. Variks tikmēr uzsvēra, ka lēmums nav pieņemts vienpersoniski, bet atbalstīts vienbalsīgi arī Finanšu komitejas un Sociālo jautājumu komitejas sēdēs. Citi Varika partijas biedri aicināja sagaidīt pilno KNAB izvērtējumu, un tad lemt par domes priekšsēdētāja likteni.

 

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Juris Krūmiņš norādīja, ka viņu neapmierina tas, ka trīs vietnieku starpā nav konkrēti sadalīti tiešie pienākumi, savukārt saistībā ar kultūras aģentūras likvidēšanu tiesvedībās ir iesaistīti seši cilvēki, bet darbiniekiem joprojām nav sakārtota algu sistēma. Tāpat Krūmiņam nav pieņemams tas, ka domē ir slikta komunikācija, un priekšsēdētājs nevienu neinformē par to, kur dodas un pēc cik dienām atgriezīsies. Tāpat Krūmiņš dzirdējis arī sūdzības no iedzīvotājiem, ka dome slikti strādā, un deputātiem ir slikts kontakts ar cilvēkiem.

 

Deputāts Ilgonis Leišavnieks (Vidzemes partija) norādīja, ka lēmums par priekšsēdētāja atlaišanu ir ļoti sasteigts. Deputāts uzskata, ka šāda steiga radīta, jo Jurķim ir apsūdzētās personas statuss saistībā ar kriminālprocesu par Baložu komunālās saimniecības izsaimniekošanu, un tāpēc pastāv iespēja, ka šis deputāts var zaudēt mandātu un Varika atlaišana neizdotos, paskaidroja Leišavnieks.

 

Jau vēstīts, ka Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Varika atkāpšanos pieprasa piecas partijas, tostarp deputāti no "Vienotības", "Reģionu alianses", Nacionālās apvienības, Latvijas Zemnieku savienības un "Saskaņas centra".

 

Varika atstādināšanu organizē bijušais novada domes mērs Roberts Jurķis ("Vienotība"). Kā iemeslu Jurķis minēja to, ka Variks "netiek galā ar saviem pienākumiem un darbs neiet uz priekšu", savukārt Variks uzskata, ka opozīcija viņu vēlas atstādināt no amata tāpēc, ka Baložu komunālās saimniecības izsaimniekošanas atklāšana, vainīgo personu noskaidrošana un saukšana pie atbildības ir radījusi neērtu situāciju opozīcijas deputātiem.

0
Autors:BNS
Foto:publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 17:25 Muita kravā ar parketu atklāj vairāk nekā trīs miljonus cigarešu
Šodien, 12:30 Nozagti Jelgavas savvaļas zirgiem paredzēti siena ruļļi
Šodien, 12:00 No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus
Šodien, 11:15 Izsludināts jauns konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu
Šodien, 11:00 Oktobrī tiesa sāks skatīt Eigima sūdzību par VVC lēmumu
Šodien, 08:30 Katoļu arhibīskaps: Interese par pāvesta vizīti Latvijā ir, bet varētu būt lielāka
Vakar, 09:55 Daugavpils delegācija apmeklēja vēstures festivālu Maskavā
Vakar, 09:53 Ūdensvada avārijas remontdarbi 18.novembra ielā
Vakar, 09:52 Volejbola kluba ,,Ezerzeme” valdes locekļi analizēja kluba darbu
Vakar, 09:51 Noslēdzies Pasaules taku orientēšanās čempionāts 2018 Daugavpilī
Vakar, 09:42 Kosmetologs par fotonovecošanos: mīti par sauli un saules aizsarglīdzekļiem
Vakar, 09:39 Bērnu zīmējumu konkurss „Es kā Rotko”
15. augustā, 09:56 Pirmajā šā gada Tehniskās apskates naktī Daugavpilī pārbaudīti 220 auto
15. augustā, 09:55 Daugavpilī top labiekārtota ēka jauno boksa un cīņu sporta veidu sportistu vajadzībām
15. augustā, 09:54 Deputāti lēma par pansijas pakalpojumu attīstīšanu

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti