Melbārde: ir priekšlaicīgi saukt vainīgo vārdus par incidentiem dziesmusvētkos 0

Trešdiena, 15 jūl 2015, 13:51 Versija drukāšanai

Melbārde: ir priekšlaicīgi saukt vainīgo vārdus par incidentiem dziesmusvētkos
Ir priekšlaicīgi saukt vainīgo vārdus par incidentiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kad sestdien notikušajā svētku ģenerālmēģinājumā sākās masveida bērnu ģībšana, trešdien sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).


Atbildot uz jautājumu, vai viņa pieļauj atbildības prasīšanu no dziesmu un deju svētku organizatoriskās vadības, Melbārde norādīja, ka sākumā jāļauj strādāt izvērtēšanas komisijām, lai noskaidrotu, kādi bija cēloņi bērnu veselības problēmām.

 

"Tas ir galvenais izvērtēšanas komisijas uzdevums - saprast šo notikumu. Tad, kad mēs uzzināsim cēloņus, tad varēsim runāt par atbildību. Šobrīd ir priekšlaicīgi saukt vainīgos, kamēr nav veikta rūpīga analīze," teica ministre.

 

Melbārde labprāt piedalītos Izglītības un zinātnes ministrijas veidotajā izvērtēšanas komisijas darbā.

 

"Kultūras ministrija ir tā, kas atbildēs par Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku organizāciju 2018.gadā. Mums ir ļoti svarīgi piedalīties šo svētku izvērtēšanā, lai mācītos no labajām lietām, kas ir notikušas, bet arī, lai izdarītu secinājumus par kļūdām, kuras varētu nepieļaut," viņa sacīja.

 

Jau vēstīts, ka izglītības un zinātne ministre Mārīte Seile iepriekš pieļāva iespēju atkāpties no amata XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos notikušo incidentu dēļ, bet pēc tikšanās ar premjerministri Laimdotu Straujumu ("Vienotība"), viņa paziņoja, ka paliks amatā.

 

Šobrīd tiks veidotas divas izmeklēšanas komisijas, lai noskaidrotu situāciju ar bērnu ģībšanu svētu ģenerālmēģinājuma laikā. Vienu komisiju veidos premjere, bet otru komisiju veidos izglītības un zinātnes ministre.

 

Sestdien Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma laikā sākās masveida bērnu ģībšana, kā dēļ tika pārtraukts koncerts, un vēlāk naktī ministres vadībā tika pieņemts lēmums atcelt svētku gājienu, tomēr pēc tam tas notika.

 

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinājās Rīgā no 6.līdz 12.jūlijam, tajos piedalījās ap 37 890 dalībnieku. Koncertus apmeklēja 66 600 skatītāju, bet kopā visas norises, ieskaitot mēģinājumus un saistītos pasākumus, apmeklējuši aptuveni 200 tūkstoši interesentu.

 

Aizvadīto skolēnu dziesmusvētku laikā slimnīcā nonāca 62 bērni, savukārt kopējais bērnu skaits, kuru stāvokli var raksturot kā ģīboni, ir 50, pirmdien preses konferencē informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja vietniece Renāte Pupele.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti