Policija izbeidz lietu par uzbrukumu žurnālistam Jākobsonam 0

Otrdiena, 06 jan 2015, 14:50 Versija drukāšanai

Policija izbeidz lietu par uzbrukumu žurnālistam Jākobsonam
Gandrīz trīs gadu laikā Valsts policijai nav izdevies atrast personas, kas uzbruka portāla "komoromat.lv" žurnālistam Leonīdam Jākobsonam, un attiecīgais kriminālprocess ir izbeigts, raksta portāls “Ir". Kriminālprocess noilguma dēļ izbeigts pagājušā gada nogalē, liecina policijas pieņemtais lēmums.


Inspektore Līga Rancāne lēmumā raksta, ka pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots - 2012.gada 29.martā Aleksandra Čaka ielas nama kāpņu telpā žurnālistam uzbruka divas personas, izsmidzināja gāzes baloniņu un sagrieza labo vaigu. Sākotnēji kriminālprocess tika sākts par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu, bet vēlāk, pagājušā gada 1.decembrī, tas pārkvalificēts pēc cita Krimināllikuma panta - par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu.

 

Pēc nozieguma pārkvalificēšanas, atsaucoties uz 2012. gada likuma redakciju, inspektore Rancāne konstatējusi, ka noilguma termiņš par mazāk smagu noziegumu ir divi gadi un šajā gadījumā šis termiņš ir pagājis, tāpēc policija 29. decembrī kriminālprocesu izbeidza. Patlaban likums ir grozīts un noilgums mazāk smagu noziegumu lietās ir pieci gadi.

 

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, kurā nopratināts cietušais, viņa ģimenes locekļi un notikuma brīdī kopā ar Jākobsonu esošais dēls, kā arī noteikta miesas bojājumu ekspertīze, nav izdevies noskaidrot personas, kuras izdarīja noziegumu pret žurnālistu, lēmumā raksta inspektore Rancāne.

Jākobsons pēc uzbrukuma pauda, ka tas saistīts ar viņa profesionālo darbību. Viņš arī izvirzīja konkrētas versijas par uzbrukuma organizētājiem. Vienu dienu pirms uzbrukuma viņš bija publicējis rakstu par Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieku Gati Gudermani, kura brālis esot ticis turēts aizdomās kādā krimināllietā.

 

Otra žurnālista versija bija, ka uzbrukumu pēc savas iniciatīvas organizējuši Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atbalstītāji, jo viņš publicējis mēra elektronisko pastu saraksti, kas atklāja skandalozus faktus par politiķa saitēm ar Krievijas vēstniecību un to, kā viņš izrīko telekanāla PBK ziņu dienestu, pasūtot sev un partijai labvēlīgus sižetus.

 

Vēl viena versija bija saistīta ar krievu ekstrēmista Jevgēnija Osipova sievas pornobiznesu, par kuru Jākobsons interesējies.

Policijai lietā bija divas pamatversijas - uzbrukums Jākobsonam saistīts ar viņa profesionālo darbību vai ar personīgiem motīviem. Pamatā policija strādāja ar pirmo versiju. Uzbrukums žurnālistam 2012.gadā izraisīja plašu rezonansi medijos un sabiedrībā.

 

Savukārt prokuratūra Jākobsonam uzrādījusi apsūdzību saistībā ar Ušakova elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu. Lieta patlaban atrodas tiesā.

0
Autors:DELFI
Foto:mixnews.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti