Sāksies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki 0

Pirmdiena, 06 jūl 2015, 08:30 Versija drukāšanai

Sāksies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Pirmdien sāksies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki un paredzēts, ka pirmajā svētku dienā notiks to ieskandināšana Viesturdārzā un simfoniskās mūzikas koncerts "Tūkstošbalsu simfonija", aģentūru BNS informēja organizatori.


Plkst.10:00 svinīgi tiks atklāts XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku oficiālais informācijas un drošības centrs, kas sadarbībā ar "Latvijas dzelzceļš" līdz 12.jūlijam darbosies Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā darbosies informācijas un drošības centri sešās Rīgas vietās. Pasākumā piedalīsies Rīgas valsts 2.ģimnāzijas jauktais koris un Jelgavas novada koris "Asni".

 

Plkst.12:00 Rīgas 1.Meža kapos norisināsies tradicionāls piemiņas pasākums, kurā godinās dziesmusvētku kustībai nozīmīgās personības, klātesot visu novadu un pilsētu pārstāvjiem. Piemiņas pasākumu organizē Bērnu un jauniešu centra "Altona" audzēkņu un pedagogu kolektīvs. Svinīgā piemiņas brīža laikā pie kapličas (Aizsaules ielā 2A) tiks veidota ziedu vija Latvijas kontūrkartes veidolā un iedegtas liesmiņas – veltījums katram mūžībā aizgājušajam kultūras darbiniekam. Pasākumu muzikāli papildinās "Altona" Zvanu ansamblis, Londonas karaliskās mūzikas akadēmijas absolvents Mārtiņš Šmaukstelis.

 

Plkst.13:00 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā tiks atklāta interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņu izstāde "Rakstu darbi". Izstādē būs apskatāmi vairāk nekā 400 žūrijas novadu skatēs izvēlēto darbi no 57 novadiem un pilsētām. Izstādes darbi parāda, cik plašs un daudzveidīgs ir interešu izglītības pulciņu piedāvājums – zīmēšana, gleznošana ,grafika, dizains, tradicionālie un netradicionālie rokdarbi, keramika, kokapstrāde, metālapstrāde, stikla apstrāde un citi. Izstāde apskatāma līdz 12.jūlijam Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja darba laikos, bet 12.jūlijā līdz plkst.15:00. Svētku dalībniekiem ieeja bezmaksas.

 

Plkst.14:00 vienā no senākajiem Rīgas parkiem - Dziesmusvētku parkā dziesminieks Goran Gora kopā ar bērnu un jauniešu centra "Rīgas Skolēnu pils" kolektīviem "Tonika", "Rīga", "Accolada", "Uguntiņa", "Kokle", skolotājiem, mūziķiem Uģi Krišjāni, Mārtiņu Miļevski un Valteru Sprūdžu ieskandinās svētkus .

 

Svētku ieskandināšana "Tikai saknes neatdot..." tiks veidota kā stāsts ar rituālu un simbolisku nozīmi, kuru izdziedās dziesmās ar Knuta Skujenieka vārdiem, dziesmās un dejās, kas stipri iesakņojušās Dziesmu svētku tradīcijā.

 

Plkst.16:00 Dailes teātrī notiks tautas deju laureātu koncerts, kurā piedalīsies 29 labākie tautas deju kolektīvi no visas Latvijas. Plkst.19:00 Lielajā ģildē izskanēs bērnu un jauniešu simfonisko orķestru koncerts "Tūkstošbalsu simfonija”". Koncertā piedalīsies 24 izglītības iestāžu simfoniskie un kamerorķestri ar 800 dalībniekiem. Tie būs sadalīti sešos apvienotajos orķestros. Programmā - latviešu un pasaules klasiskā mūzika, kā arī mūsdienu komponistu orģinālmūzika un tautas dziesmu apdares. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Normunds Dreģis.

 

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalīsies ap 37 890 dalībnieku.

0
Autors:BNS
Foto:kasjauns.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti