Ušakovu atzīst par vainīgu aģitācijas noteikumu pārkāpšanā 1

Pirmdiena, 05 jan 2015, 16:36 Versija drukāšanai

Ušakovu atzīst par vainīgu aģitācijas noteikumu pārkāpšanā
Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pirmdien Rīgas mēru Nilu Ušakovu (“Saskaņa”) atzina par vainīgu administratīvajā lietā saistībā ar aģitācijas kārtības pārkāpšanu un nosprieda sodīt viņu ar 50 eiro naudas sodu, pastāstīja tiesas pārstāve Una Zīrāka.


Spriedumu desmit darba dienu laikā kopš 6. janvāra varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Iepriekš Ušakova advokāts Artis Vidžups lūdza tiesu izbeigt tiesvedību pret Rīgas mēru, kas sākta saistībā ar viņa iespējamu aģitācijas kārtības pārkāpšanu.

Vidžups akcentēja, ka tiesa šajā lietā veidos precedentu, vērtējot, kur virtuālajā pasaulē beidzas privātums, kur sākas publiskums. Viņš arī uzsvēra, ka no lietas materiāliem noprotams, ka pārkāpuma protokols nav noformēts atbilstoši noteiktajam.

 

Advokāts skaidroja, ka Ušakovs “Twitter” kontu izveidojis kā personīgu un tas nav partijas profils. Viņš teica, ka publicētā informācija “Twitter” bija domāta konkrētai personu grupai un piekļūšana Ušakova kontam tika veikta mērķtiecīgi, “piesekojot” konkrētam kontam.

 

Lietvedība tika sākta pēc Valsts policijas pārstāvja Toma Sadovska iesnieguma.

 

Ušakovs aģentūrai BNS pavēstīja, ka tiesas spriedumu pārsūdzēs.

 

Viņš pauda, ka, no vienas puses jūtas pagodināts, ka viņa tviterkonts tiek uzskatīts “tik svarīgs, ka tiek vērtēts kā aģitācijas materiāls”. Savukārt, no otras puses, Ušakovs notiesājošo tiesas lēmumu uzskata par bīstamu precedentu attiecībā uz vērtējumu sociālajos tīklos rakstītajam.

“Ja man tiek uzlikts sods par to, ko rakstīju savā privātajā tviterkontā, tad tikpat labi mēs varam sagaidīt, ka tiks izpētīts, ko katrs Latvijas iedzīvotājs sociālajos tīklos ir rakstījis pagājušā gada 4.oktobrī, tostarp aicinot balsot par vienu vai otru partiju, par to piemērojot sodu,” sacīja Ušakovs.

Rīgas mērs arī uzsvēra, ka Latvijā nav tiesiska regulējuma, kas liegtu vēlēšanu dienā paust aicinājumu sociālajos tīklos balsot par kādu partiju.


Savukārt Ušakova advokāts Artis Vidžups pirmdien pastāstīja, ka viņam ir nepieciešams iepazīties ar tiesas sprieduma norakstu. Par sprieduma pārsūdzēšanu apelācijas kārtībā viņš sazināšoties ar Ušakovu.

 

Ušakovs jau iepriekš norādīja, ka ir gatavs sniegt tiesai paskaidrojumus par konkrēto gadījumu, vienlaikus norādot, ka neuzskata sevi par likumpārkāpēju.

“Neviens likums neaizliedz man paust viedokli savos personīgajos kontos sociālajos tīklos “Twitter” un “Facebook” ne dienu pirms vēlēšanām, ne vēlēšanu dienā, ne arī pēc tām. Tikpat labi es varēju saviem radiem, paziņām vai cilvēkiem, kuri dzīvo tās pašas kāpņu telpas dzīvokļos, kur es, vēlēšanu dienā teikt, lai viņi nobalso par kādu sarakstu,” sacījis Ušakovs.

 

Administratīvo pārkāpumu kodekss noteic, ka par aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām — līdz 1200 eiro.

 

Administratīvā pārkāpuma protokols tika noformēts arī Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (“Vienotība”). Premjere sodīta ar 50 eiro naudas sodu.

 

0
Autors:la.lv
Foto:mixnews.lv

Komentāri (1)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
lkdhgtr 25 janvārī 2015 21:15

Nu lūk viss parāda ka visi ministri negodīgi.

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti