Kas Jūs esat, mister Vējoni? 0

Otrdiena, 16 jūn 2015, 13:56 Versija drukāšanai

Kas Jūs esat, mister Vējoni?
Prezidenta amatu viņam pareģoja vēl pirms iepriekšējām prezidenta vēlēšanām, bet partijas biedri pēdējā brīdī prezidenta amatam izvirzīja Andri Bērziņu. Pēc četriem gadiem, piektajā kārtā, Latvijas Saeimas deputāti ar 55 balsīm "par" ievēlēja jauno Latvijas valsts prezidentu - Raimondu Vējoni (ZZS).


Joprojām nav skaidri zināms, tieši kuru deputātu balsis nodrošināja uzvaru prezidenta vēlēšanās šobrīd vel esošajam Latvijas Aizsardzības ministram Raimondam Vējonim. Kā zināms, balsojums par prezidentu ir vienīgais aizklātais balsojums Saeimā. Oficiāli par atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai paziņoja tikai “Vienotība” un “Zaļo un zemnieku savienība”, taču “par” balsu izrādījās par desmit vairāk, nekā abu partiju pārstāvēto deputātu skaits Saeimā. Bez tam, “Nacionālā apvienība”, "Saskaņas centrs" un "No sirds Latvijai" partiju deputāti mēģina pārliecināt, ka par Vējoņa kandidatūru nav balsojuši. Jaunievēlēto Valsts prezidentu šis fakts pavisam nemulsina. Televīzijas programmai “Panorāma” Raimonds Vējonis atzina, ka daudzi Saeimas deputāti ir personīgi pazīstami ar viņu un, iespējams, neievērojot pārstāvētās politiskās partijas nostāju izvēlējās tomēr atbalstīt Vējoņa kandidatūru.

 

Politiķu vidū Raimonds Vējonis tiešām ir labi pazīstams, turklāt viņam pieder absolūtais rekords ministra pienākumu pildīšanā bez pārtraukuma. Savu politiķa karjeru Vējonis sāka 2002.gadā, kad ievēlēts par Vides ministru. Līdz pat 2011. gadam viņš vadīja ministriju, kurai reformu rezultātā pievienoja arī reģionālās attīstības jautājumus. Tad Zaļo un zemnieku savienība kādu laiku atradās opozīcijā, taču 2014. gada sākumā Vējonis tika iecelts Aizsardzības ministra amatā. Pēcāk viņš gan publiski atzinies, ka labprātāk būtu gribējis atgriezties "savā" ministrijā, un par aizsardzības jomas jautājumiem sācis interesēties vien neilgi pirms apstiprināšanas Aizsardzības ministra amatā. Un jau pēc 7. jūlija Raimonds Vējonis sāks pildīts valsts prezidenta pienākumus. Vējonis kļūs par jaunāko mūsu valsts prezidentu - viņam ir 48 gadi un viņš būs piektais Valsts prezidents kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas.

 

Atšķirībā no citiem Saeimas deputātiem un ministriem par Raimondu Vējoni publiski maz kas ir zināms. Viņš nekad nav izcēlies ar skaļiem paziņojumiem vai radikālām darbībām. Viņam tuvu stāvošie cilvēki saka, ka Vējonis vienmēr ir paļāvies uz cilvēkiem sev apkārt – uz ministrijas ierēdņiem, ar kuriem kopā strādāja. Starp citu, Vējoņa pakļautībā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā kādu laiku par Valsts sekretāri ir strādājusi mūsu premjerministre Laimdota Straujuma.

 

Deviņus gadus vadot Vides ministriju, Raimonds Vējonis tā arī nespēja viennozīmīgi formulēt savu nostāju par vides jautājumiem. No vienas puses viņš sekmēja mazo HES celtniecību, no kuriem valsts iepirka elektroenerģiju par dubultu tarifu. No otras viņš nespēja apstādināt Karvas HES būvniecību uz Vaidavas upes, kā rezultātā tika iznicinātas foreļu un alatu nārsta vietas. No vienas puses iespējamas apkārtējas vides ietekmes dēļ viņš iestājās pret jaunas HES būvniecību Visaginā, bet no otras – savā ministrijā ar prieku uzņēma Krievijas enerģētikas koncerna “Rosatom” pārstāvjus, kuri meklēja Latvijas atbalstu atomelektrostacijas celtniecībai Kaļiņingradā.

 

2010. gadā Maskavas konferencē Vējonis tikās ar Krievijas Federācija prezidentu Vladimiru Putinu. Vēlāk Vējonis lakoniski dalījās ar iespaidiem: "Runājām par mūsu valstu attiecībām ekonomikas un ekoloģijas jomā".

 

Raimonda Vējoņa personīgajā dzīvē ir daži interesanti fakti. Reti kurš zina, ka nākamais valsts prezidents Raimonds Vējonis ir dzimis Krievijā. Vējonis dzima 1966. gada 15. jūnijā Pskovskas apgabalā, Krievijā, māte - krieviete, tēvs – latvietis, kurš tajā laikā dienēja padomju armijā. Drīzumā ģimene pārcēlās uz Madonas pusi, tāpēc par savu dzimto valodu Vējonis uzskata latviešu valodu. Pēc izglītības viņš ir biologs un kādu laiku viņš strādāja par bioloģijas skolotāju. 1990. gadā pēc savas iniciatīvas iestājās "zaļo" partijā. Pēc tam kļuva par Madonas domes deputātu, tā arī sākās viņa politiskā karjera.

 

Vējoņa sieva Iveta ir jaunā prezidenta vienaudze un ir bijusi klasesbiedrene. Pēc izglītības ir pedagogs. Nākamgad laulātie svinēs 30.kāzu jubileju. Taču vēl pirms nepilna gada Vējonis radīja aizdomas par sānsoli. uzskatīja par neuzticīgu vīru. Saeimas vēlēšanas naktī žurnālisti pamanīja politiķi viesnīcā Hotel Roma, kur viņš sēdēja ar sava biroja vadītāju - slaidu bruneti baltajā kostīmā - Egitu Kazeku. Abi malkoja vīnu.

 

Vēlāk, pāris pārcelās uz restorānu Mazais Otto, kur turpināja sarunas, lai gan vēlēšanu rezultātus "zaļie" gaidīja pavisam citā vietā - Zemkopības ministrijā. Pie kolēģiem Vējonis ieradās tikai pēc pusnakts un jau bez biroja vadītājas.

 

Vēlāk, atrodoties komandējumā Āfrikā Kazekas sabiedrībā, Raimonds Vējonis ar īsziņu starpniecību atbildēja uz visiem žurnālistu jautājumiem. Viņš žurnālistus informēja, ka Egita tiešām strādā par viņa palīgu jau vairāk nekā 20 gadus un ir Vējoņa draugs. "Esmu precēts un mīlu savu sievu Ivetu," - rakstīja viņš žurnālistiem.

 

STARP CITU

 

Raimondam Vējonim izdevās iegūt popularitāti jau pirmajās minūtēs pēc savas ievēlēšanas amatā. Kāpjot Saeimas tribīnē pēc piektās vēlēšanu kārtas, viņš, lejot glāzē minerālūdeni, sacīja: "Laikam no sākuma jaierauj!". Sabiedrības reakcija uz jaunievēlētā prezidenta sacīto bija zibenīga. Latviešu bārmenis Andris Rezenbergs Twitterī izplatīja jauna kokteiļa recepti ar nosaukumu "Mr. Vējonis" (stiprs franču liķieris "Benediktins" (2 santilitri), dzērveņu liķieris (4sl), šņabis (2sl), Monin pomegrante (0,5sl) un Monin Lime (1sl) sīrupi, ābolu sula (5sl)).

 

Laulībā ar sievu Vējoņa ģimenē ir dzimuši divi dēli - Ivo un Nauris. Pēc vīra ievēlēšanas Latvijas prezidenta amatā, Iveta Vējone paziņoja, ka negrasās atteikties no pirmās lēdijas pienākumu izpildīšanas, tomēr viņu ļoti uztrauc daži drošības un ģimenes popularitātes aspekti. Visdrīzāk, viņa veltīs sevi rūpēm par bērniem ar īpašām vajadzībām, jo līdzīgās iniciatīvās viņa ir piedalījusies arī Andra Bērziņa prezidentūras laikā.

 

Uzreiz pēc savas ievēlēšanas Vējonis paziņoja, ka negrasās pārvākties uz Jūrmalas rezidenci un turpinās dzīvot savā dzīvoklī Ogrē. Iemesls - tur ir daudz labu paziņu, ar kuriem Vējoņu ģimene ir pieradusi kopā atpūsties un pavadīt savu brīvo laiku. Tomēr Vējonis ir pieprasīja veikt aprēķinus, cik izmaksās viņa mājas apsardze. Un saņemot aprēķinus, viņš izlems, vai mainīs dzīvesvietu Ogrē uz Jūrmalas rezidenci.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

18. septembrī, 16:00 Kas būtu jāzina izvēloties auto līzingu
18. septembrī, 10:55 Daugavpils 100+ sekundēs (17.09.2020., VIDEO)
17. septembrī, 15:20 Daugavpils 100+ sekundēs (16.09.2020., VIDEO)
15. septembrī, 15:25 Daugavpils 100+ sekundēs (14.09.2020., VIDEO)
14. septembrī, 16:55 Stop viltus ziņām! (Raidījums nr. 7)
11. septembrī, 09:55 Daugavpils 100+ sekundēs (10.09.2020., VIDEO)
9. septembrī, 14:24 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
9. septembrī, 12:59 Informācija “Dautkom TV” klientiem
9. septembrī, 10:00 Daugavpils 100+ sekundēs (08.09.2020., VIDEO)
8. septembrī, 13:42 Daugavpils 100+ sekundēs (07.09.2020., VIDEO)
7. septembrī, 12:05 Mēs zinām (Raidījums №17)
6. septembrī, 16:00 Skolotāji nav atlaisti! (VIDEO)
6. septembrī, 12:00 Kā ieskandināts 1. septembris? (VIDEO)
6. septembrī, 08:00 Kultūras ministrs viesojas Daugavpilī (VIDEO)
4. septembrī, 16:20 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti