Vējonis: Latvijas iedzīvotāju vidū nav sašķeltības starp latviešiem un krievvalodīgajiem 0

Sestdiena, 13 jūn 2015, 10:28 Versija drukāšanai

Vējonis: Latvijas iedzīvotāju vidū nav sašķeltības starp latviešiem un krievvalodīgajiem
Latvijas iedzīvotāju vidū nav sašķeltības starp latviešiem un krievvalodīgo sabiedrības daļu, uzskata jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis.


Vējonis intervijā  norādīja, ka sašķeltības jautājumis ir viens no hibrīdkara elementiem. "Krievija nepārtraukti tiražē to, ka mūsu sabiedrība ir sašķelta. Manuprāt, tā nav. Ir nesaskaņas atsevišķos jautājumos - par vēstures interpretāciju vai par krievu valodas lietošanu valstī," teica Vējonis.

 

Jaunievēlētais prezidents uzsvēra, ka attiecībā uz krievu valodu nekas nemainīsies – latviešu valoda ir un būs vienīgā valsts valoda. "Tajā pašā laikā mazākumtautību skolās jādod iespēja bērniem mācīties gan krievu, gan ukraiņu vai lietuviešu valodā. Viņi ir to tautību pārstāvji un viņiem šī valoda neapšaubāmi ir jāzina. Tā ir viņu tautības bagātība, līdzīgi, kā tas ir ar latviešu valodu," pauda Vējonis.

 

Vējonis akcentēja, ka iedzīvotāju vidū sašķeltības nav. "Pie manis, aizsardzības ministra amatā, vai jebkurā valsts iestādē, strādā daudzu dažādu tautību cilvēki un nav tur nekādas sašķeltības. Visi runā latviešu valodā. Karjeras izaugsmes iespējas ir tieši tādas pašas, neatkarīgi vai tu esi latvietis, vai krievs vai ukrainis. Ja ir problēmas, tad vairāk tās ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuriem ir grūti mainīties, kuriem varbūt ir iesīkstējis redzējums uz atsevišķiem jautājumiem," paskaidroja jaunais Latvijas Valsts prezidents.

 

Viens no jautājumiem, kam Vējonis iecerējis pievērst uzmanību – regulāri tikties ar politiskajām partijām, kas pārstāvētas Saeimā, lai runātu par dažādiem jautājumiem, tostarp par to, lai netiktu politizēts nacionalitātes jautājums.

 

"Bieži vien mēs kā politiķi, kā atsevišķu partiju pārstāvji, paši radam sabiedrībā nevajadzīgu rezonansi un piespēlējam Krievijas informatīvajai kampaņai, kas ir vērsta pret mums. Mēs paši viņu stabulē reizēm sākam pūst un, manuprāt, tas nav pareizi. Partijām jābūt daudz tālredzīgākām attiecībā uz savām rīcībām," teica Vējonis.

 

Valsts prezidenta amatā 3. jūnijā Saeima ārkārtās sēdē aizklātā balsojumā ievēlēja ZZS virzīto kandidātu, aizsardzības ministru Vējoni . Par viņu piektajā nobalsoja 55 deputāti. Vējonis tika ievēlēts arī ar opozīcijas balsīm, jo koalīcijai kopīga kandidāta nebija.

 

Vējonis Valsts prezidenta amatā stāsies pēc zvēresta nodošanas 8. jūlijā. Līdz oficiālajai amatā stāšanas dienai Vējonis turpina pildīt aizsardzības ministra amata pienākumus.

 

 

-1
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti