Saņemti pirmie pieteikumi 16.marta pasākumiem Rīgā

Saņemti pirmie pieteikumi 16.marta pasākumiem Rīgā
Rīgas pašvaldībā jau trīs mēnešus pirms Leģionāru dienas 2015. gada 16.martā iesniegti trīs pieteikumi par šajā dienā plānotajiem pasākumiem, informēja Rīgas domē.Domes pārstāvis Uģis Vidauskis skaidroja, ka vienā vietā un vienā laikā, ja pieteicēji savstarpēji nevienojas, var notikt tikai viens pasākums. Likuma izpratnē priekšroka ir tam, kurš iesniedzis pieteikumu ātrāk. Šajā gadījumā pieteicēji to zinājuši, jo visi pasākumu pieteikumi saņemti 16. decembrī, kas ir tieši trīs mēnešus pirms plānotā pasākuma - likums paredz, ka pieteikums jāiesniedz ne ātrāk kā četrus mēnešus un ne vēlāk kā desmit darba dienas pirms pasākuma.

16. martā no plkst.11.00 līdz plkst.13.00 pašvaldībā jau pieteikts gājiens maršrutā Doma baznīca-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības piemineklis). Pasākuma organizators ir biedrība "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa". Kā pasākuma mērķis minēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa pēc dievkalpojuma. Plānotais dalībnieku skaits norādīts - 100.

 

Savukārt 16. martā no plkst. 6.00 līdz plkst.13.00 pašvaldībā pieteikta sapulce Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Pasākuma organizators ir biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam". Kā pasākuma mērķis norādīts - atgādināt par 1944. gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un leģiona 2. pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem. Plānotais dalībnieku skaits norādīts - 30.

 

Tikmēr no plkst.10.00 līdz plkst.14.00 pašvaldībā pieteikta sapulce/pikets Brīvības pieminekļa laukumā. Pasākuma organizators ir biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja". Kā pasākuma mērķis norādīta sapulce "Waffen SS" upuru piemiņai un par "Waffen SS" noziegumu attaisnošanas bīstamību. Plānotais dalībnieku skaits norādīts desmit.

 

Vidauskis informēja, ka pieteikumi ir saņemti likumā noteiktā kārtībā, bet vēl nav izskatīti. Pašvaldība Rīgas pilsētas izpilddirektora personā šos pieteikumus un arī citus, ja tādi tiks saņemti, izskatīs saprātīgā laika periodā pirms plānotā datuma - pēdējais likumā noteiktais termiņš ir piecas darba dienas pirms pasākuma.

 

Likums "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" neparedz speciālas atļaujas izdošanu, pašvaldība iejaucas - ierobežo vai sliktākajā gadījumā aizliedz pasākuma norisi -, ja konstatē minētā likuma pārkāpumus. Pirms pieteikumu izskatīšanas izpilddirektors lūdz tiesībsargājošām struktūrām sniegt atzinumu par pieteiktajiem pasākumiem.

 

"Uzreiz var teikt, ka pasākumi būs jākoriģē, jo redzams, ka to norises vietas atsevišķos laikos pārklājas. Minēto problēmu pašvaldība, visticamāk, pārrunu veidā ar organizatoriem, risinās pieteikumu izskatīšanas laikā," paskaidroja Vidauskis.