Belēvičs «ātrās palīdzības» vadībai pārmet nesamērīgu atalgojumu 0

Sestdiena, 30 maijā 2015, 10:32 Versija drukāšanai

Belēvičs «ātrās palīdzības» vadībai pārmet nesamērīgu atalgojumu
Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) uzskata, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā ir noteikts nesamērīgs atalgojums. Tādēļ viņš aicinājis dienesta direktoru Armandu Ploriņu pārskatīt administrācijas izmaksas un darbinieku skaitu. Piemēram, aprīlī vislielākā alga bijusi direktora vietniecei Renātei Pupelei. Viņai izmaksāti trīsarpus tūkstoši eiro. Turklāt pamatalgā tikai 1586 eiro. Pārējie gandrīz 2000 eiro - dažādās piemaksās.


Neskaidrās atalgojuma politikas sakārtošana Neatliekamās palīdzības dienestā nu kļuvusi par kārtējo veselības ministra uzlikto pārbaudījumu dienesta direktoram Armandam Ploriņam. Trīs ar pus tūkstošu eiro alga, kādu aprīlī saņēmusi Ploriņa vietniece Renāte Pupele pēc ministra domām ir nesamērīga summa. Pat pašam Ploriņam aprīlī izmaksāti salīdzinoši tikai 1600 eiro.

 

„Es esmu nonācis pie pārliecības ka dienestā ir uzpūsta administrācija,” saka Belēvičs. „Es atrodu par bezgaumīgu un absolūtu garšas trūkumu situāciju, ja direktora vietnieks šajā dienestā var saņemt turpat vai 10 reizes vairāk kā tie cilvēki, kas ir zemu atalgoti un ikdienā brauc brigādēs (..) Ir virkne citu cilvēki, kuri uzņēmuma vadībā ir lieki un līdzekļi novirzāmi viszemāk atalgoto darbinieku atalgojuma palielināšanai,” norādīja veselības ministrs.

Cik daudz un kuri darbinieki atlaižami, ministrs nesaka. Tas esot Ploriņa ziņā. Savukārt Ploriņš atbildēt uz jautājumiem, kā reaģēs uz ministra aicinājumu, atteicās, jo ir atvaļinājumā un atrodas ārzemēs.

 

Runāt neesot gatava arī Renāte Pupele, kuras alga kļuvusi par diskusiju iemeslu. Neatliekamās palīdzības dienestā vien norāda, ka atalgojums noteikts atbilstoši normatīvajiem aktiem, ņemot vērā virsstundas un papildu pienākumus. „Tas ir saistībā ar prezidentūras nodrošinājumu. Šī persona ir atbildīgā kontaktpersona un eksperts. Viņa arī dežūrē operatīvās vadības centā ar visiem dienestiem kopā, lai nodrošinātu prezidentūras norisi no medicīniskā viedokļa,” saka „ātrās palīdzības” pārstāve Ilze Bukša.

 

Kad prezidentūra beigšoties, arī liela daļa šo piemaksu vairs nebūs. Jautāta, vai tādas bija arī, piemēram, dienesta brigāžu darbiniekiem, dienesta pārstāve sacīja, ka atbilstoši normatīvajiem aktiem mediķi piemaksas saņēma, ja strādāja virsstundas ārpus plānotā dežūras laika.

 

Savukārt atbildot uz ministra teikto par uzpūsto administrāciju dienestā norādīja, ka no 3500 darbiniekiem, tikai 99 ir administrācijā. „Droši vien var diskutēt par skaitu, bet skaitļi liecina, ka tas ir gana adekvāts šādai iestādei. To, protams, var vērtēt arī dažādu citu iestāžu kontekstā, kas būtu lietderīgi, bet tie ir nepilni 3%,” norādīja Bukša.

 

Ministrs gan ir apņēmības pilns, panākt administrācijas izmaksu samazināšanu. Tāpat viņš dienesta direktoram esot uzdevis samazināt izdevumus iepirkumiem, un arī šo naudu novirzīt mazāk atalgoto cilvēku algu palielināšanai. Ministrs atgādināja, ka Ploriņš jau līdzīgi izpildījis ministra uzdevumu, panākot ietaupījumus, atsakoties no ārpakalpojumiem transporta gadījumā.

 

„Tagad viņš ir saņēmis uzdevumus, kas būs jāizpilda patstāvīgi un noteiktā laikā,” norādīja Belevičs, atsakoties komentēt, kas notiks, ja Ploriņš norādes nepildīs. „Varbūt Ploriņa kungs atkal gāzīs kalnus,” teica ministrs.

 

Dienestam vadītājam uzdevumu izpildei esot doti divi mēneši.

 

 

Autors:BNS
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 13:20 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
Vakar, 10:20 Daugavpilī bērni rindā pie zobārsta gaida pusgadu (VIDEO)
4. jūnijā, 14:05 Daugavpils 100+ sekundēs (03.06.2020., VIDEO)
3. jūnijā, 14:35 Daugavpils 100+ sekundēs (01.06.2020., VIDEO)
2. jūnijā, 15:35 Krīze kā atspēriens: daugavpiliete atklāj kafejnīcu (VIDEO)
2. jūnijā, 13:50 Daugavpils 100+ sekundēs (01.06.2020., VIDEO)
1. jūnijā, 10:45 Daugavpils 100+ sekundēs: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
30. maijā, 12:15 Mēs zinām (Raidījums №3)
30. maijā, 11:47 Daugavpils 100+ sekundēs (29.05.2020., VIDEO)
29. maijā, 14:00 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
29. maijā, 13:20 Daugavpils 100+ sekundēs (28.05.2020., VIDEO)
28. maijā, 11:20 Daugavpils 100+ sekundēs (27.05.2020., VIDEO)
27. maijā, 15:05 Daugavpils lidostas nākotne (VIDEO)
27. maijā, 14:45 Daugavpils siltumtīkli un to tarifi bez privātfirmām (VIDEO)
27. maijā, 14:30 Daugavpils ceļa pārvads: punktu teikuma gala likt vēl ir agri (VIDEO)

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti