Izniekoti līdzekļi Zolitūdes traģēdijas seku novēršanā 0

Pirmdiena, 25 maijā 2015, 16:05 Versija drukāšanai

Izniekoti līdzekļi Zolitūdes traģēdijas seku novēršanā
Valsts kontrolei ir bažas, ka finansējuma izlietojums Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanai atsevišķos gadījumos nav bijis izlietots atbilstoši mērķim.


Valsts kontrole īstenojusi atbilstības revīziju pilotprojektu, veicot šādas revīzijas septiņās jomās, tostarp izvērtējot, vai Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanai piešķirtie līdzekļi ir izlietoti atbilstoši mērķim.

 

Vērtējot izdevumus, kas saistīti ar Zolitūdes traģēdijas seku novēršanu, konstatēti trūkumi Veselības ministrijas rīcībā. Proti, pieprasot finansējumu 269 000 eiro apmērā, ministrija nav pārliecinājusies, ka ārstniecības iestāžu, kurās nogādāti traģēdijā cietušie, prēmēšanai norādītais personāls tiešām ir iesaistījies cietušo aprūpē un ārstēšanā.

 

Veicot pārbaudi par ārstniecības personālam izmaksātajām prēmijām, revidenti konstatējuši, ka Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā medicīnisko palīdzību saņēma 17 pacienti, prēmēti 86 darbinieki. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā tika ievesti 12 pacienti, bet prēmijas izmaksātas 98 darbiniekiem. Bet Rīgas 2.slimnīcā tika ievesti deviņi pacienti, prēmijas izmaksātas 30 darbiniekiem.

 

Uz lūgumu skaidrot prēmiju izmaksas, Veselības ministrija atbildējusi, ka ne tā, ne arī Nacionālais veselības dienests nav veikuši sākotnējo no ārstniecības iestādēm saņemto sarakstu pārbaudi par prēmējamajiem darbiniekiem pēc darba uzskaites tabelēm, dežūras grafikiem, atskaitēm un citiem dokumentiem. Pārbaudot sākotnējos sarakstus, no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas prēmējamo darbinieku saraksta svītroti kurjers un kasiere.

 

Ministrija arī informējusi, ka šogad plāno veikt auditu tajās ārstniecības iestādēs, kurām piešķirts finansējums prēmijām, lai pārbaudītu pamatojošo dokumentāciju. Gadījumā, ja tiks konstatētas neatbilstības, šīm iestādēm nepamatoti izmaksātie līdzekļi būs jāatmaksā valsts budžetā.

 

Valsts kontrole rosinājusi Veselības ministrijai izstrādāt kontroles procedūras, lai nodrošinātu, ka, plānojot un pieprasot līdzekļus neparedzētiem izdevumiem katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, tiek gūta pārliecība par līdzekļu saņēmēju pieprasījumos norādīto finansiālo apmēru un pamatojumu.

 

Tikmēr pozitīvi secinājumi ir saistībā ar Labklājības ministrijas rīcību ar piešķirtajiem līdzekļiem - revidenti secinājuši, ka ministrijai un tās padotības iestādēm piešķirtie līdzekļi 1,23 miljonu eiro apmērā ir izlietoti atbilstoši rīkojumiem un no šiem līdzekļiem nav segti ar traģēdiju nesaistīti izdevumi.

0
Autors:nra.lv
Foto:mixnews.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
Vakar, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti