Arestē noziedzīgā grupējumā iesaistīta uzņēmuma naudas līdzekļus 90 tūkstošu eiro apmērā 0

Sestdiena, 16 maijā 2015, 06:47 Versija drukāšanai

Arestē noziedzīgā grupējumā iesaistīta uzņēmuma naudas līdzekļus 90 tūkstošu eiro apmērā
Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa aprīlī apstiprinājusi aresta uzlikšanu lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros iesaistītās juridiskas personas norēķinu kontos esošajiem naudas līdzekļiem vairāk nekā 90 tūkstošu eiro apmērā, informē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību daļā.


Noziedzīgais grupējums, kura darbību VID Finanšu policijas pārvalde (FPP) apturēja šā gada martā, nodarbojās ar gaļas un pārtikas eļļas iepirkšanu no Eiropas Savienības (ES) valstīm, izvairījās no nodokļu nomaksas un veica noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros.

 

Dienestā norādīja, ka Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa aprīlī apstiprinājusi VID FPP pieņemto lēmumu par aresta uzlikšanu lietā iesaistītās juridiskas personas norēķinu kontos esošajiem naudas līdzekļiem vairāk kā 90 tūkstošu eiro apmērā.

 

VID FPP arestēja minētos finanšu līdzekļus kriminālprocesa ietvaros, kas sākts 2015.gada februārī. Kriminālprocess ierosināts pret organizētas grupas dalībniekiem, kas organizēja un veica vairāku uzņēmumu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī veica noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros.

 

Arests finanšu līdzekļiem piemērots, lai nodrošinātu valsts budžetam nodarīto zaudējumu segšanu, kā arī, lai juridiskai personai varētu piemērot kādu no piespiedu ietekmēšanas līdzekļu veidiem, vai iespējamu likvidāciju, vai naudas piedziņu, vai mantas konfiskāciju, piebilda VID.

 

VID FPP amatpersonas 2015.gada martā, veicot 30 kratīšanu, apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kas izvairījās no nodokļu nomaksas, kā arī veica noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros.

 

"Apturētais noziedzīgais grupējums nodarbojās ar gaļas, kā arī pārtikas eļļas, iepirkšanu no ES ražotājiem, galvenokārt Polijā, Igaunijā, Vācijā, Somijā, Lietuvā, par cenu ar 0% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi un tās pārdošanu ar PVN gaļas izstrādājumu ražotājiem, tai skaitā arī lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Veicot šīs darbības, noziedzīgais grupējums realizēja gaļu un pārtikas eļļu par zemāku cenu, nekā tā ir vidēji tirgū legālās izcelsmes produkcijai. Šāda veida gaļas iepirkšana varētu radīt šaubas par tās kvalitāti un atbilstību prasībām. VID izmeklēšanas ietvaros pārbaudīs arī informāciju par iespējamu gaļas izcelsmi no citām valstīm," klāstīja dienesta pārstāvji.

 

Pēc VID vēstītā, noziedzīgais grupējums ilgstošā laika periodā, izmantojot vairāku uzņēmumu datus un banku kontus, izveidoja faktiski nenotikušu darījumu ķēdi. Tādējādi uz nenotikušu darījumu dokumentu pamata tika veikta vairāku uzņēmumu izvairīšanās no nodokļu nomaksas vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā, kā arī noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu legalizēšana lielos apmēros. Shēmas organizatori pārvaldībā esošo uzņēmumu kontos saņēma naudu par veiktajiem darījumiem, ieskaitot PVN, kas netika iemaksāts valsts budžetā.

 

Sāktā kriminālprocesa ietvaros, 2015.gada martā Rīgā un Rīgas rajonā veicot 30 kratīšanas iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automobiļos, tika iegūti pierādījumi. Kratīšanu laikā VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki izņēma arī skaidras naudas līdzekļus 13,7 tūkstošu eiro apmērā. Papildus kratīšanu laikā tika izņemti arī astoņi kases aparāti, kas tika izmantoti fiktīvo darbību veikšanai.

 

"Kopumā noziedzīgā grupējuma darbībā tika iesaistītas 17 fiziskās personas, kas veidoja organizēto noziedzīgo grupu vai izpildīja organizētās grupas dalībnieku tiešos uzdevumus noziedzīgā nodarījuma realizēšanā, to skaitā ir divi Igaunijas pilsoņi. Shēmas veidošanai tika izmantoti vēl 23 ārvalstīs dzīvojošu personu dati un aptuveni 10 Latvijā dzīvojošo personu dati, kas tika izmantoti, lai reģistrētu fiktīvus uzņēmumus un SIA, kas neveic saimniecisko darbību, nodrošinātu organizētās grupas rīcībā nepieciešamo darījumu dokumentu sagatavošanu un naudas pārskaitīšanu par nenotikušiem darījumiem," klāstīja VID.

 

Kriminālprocesa ietvaros sešas personas ir atzītas par aizdomās turētām un vienai personai piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet pārējām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā vienai personai noteikta drošības nauda 80 tūkstošu eiro apmērā.

 

Atklātā noziedzīgā grupējuma darbību atbalstīja cits noziedzīgais grupējums, kas galvenokārt nodarbojās ar dažāda veida noziedzīgu pakalpojumu sniegšanu, nodrošinot shēmas darbību.

0
Autors:BNS
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti