Saeimu ir apsēdis “zaļais pūķis” 1

Pirmdiena, 29 dec 2014, 14:21 Versija drukāšanai

Saeimu ir apsēdis “zaļais pūķis”
12. Saeimas pirmie divi darba mēneši ir iesākušies ar gadījumiem, kas nerada prieku. Saeimu ir apsēdis “zaļais pūķis” un neskatoties, ka parlamentā morālā latiņa ir uzlikta ļoti augstu, deputātu ziņā ir jautājums par mandātu nolikšanu saistībā ar viņu pārkāpumiem, intervijā Latvijas Radio pirmdien sacīja Saeimas spīkere Ināra Mūrniece.


"Vīriešiem un Saeimas deputātiem ir zināmas vājības. Saeimas pili ir apsēdis pūķis. Es gribētu, lai tas būtu naudas pūķis, bet tas ir “zaļais pūķis”," sacīja Mūrniece. Viņa norādīja, ka risinājums – viņai stāvēt pie Saeimas ēkas ar alkometru, liekot tajā saviem kolēģiem iepūst, problēmu neizskaustu.

 

Mūrniece minēja, ka vēl aizvadītajā sasaukumā labs piemērs bijis Nacionālās apvienības deputāts Kārlis Krēsliņš, kurš nolika mandātu par pārkāpumu, ko, iespējams, izdarījis viņa dēls. "Morālā latiņa ir uzlikta ļoti augstu, bet jautājums, vai tagadējie deputāti spēj un grib to noturēt, kā arī kāda ir partiju un partiju frakciju vēlme," skaidroja Saeimas vadītāja. Kā norādīja Mūrniece, morāles jautājums ir deputātu ziņā – tā viņu sirdsapziņas lieta.

 

Vienlaikus Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka divos mēnešos jaunā Saeima ir izdarījusi daudz, proti, ir pārņemti būtiski likumprojekti no 11. Saeimas, kā arī ātri pieņemts budžets. "Jaunai Saeimai nebija laika iesildīties, tika intensīvi strādāts. Tiek virzītas uz priekšu būtiskas politiskās iniciatīvas, piemēram, Valsts prezidenta iniciatīvas, un diskutēts par Satversmes grozījumiem," runājot par deputātu darbu, rezumēja Mūrniece.

 

Nākamā gada trīs prioritātes ir drošība, sociālie jautājumi un Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, norādīja Mūrniece. Patlaban esošā ģeopolitiskā situācija nav Latvijai labvēlīga. "Mēs redzam, kas notiek ar valstīm, kur Krievija grib iegūt lielāku ietekmi. Gan Latvijai, gan visām Baltijas valstīm ir jādomā par drošības stiprināšanu – gan militāro drošību, tostarp ārējās robežas nostiprināšanu, un iekšējo drošību. Iespējams, noteiktos brīžos iekšējā drošība pat ir pat būtiskāka par ārējo," sacīja Mūrniece. Tāpat viņa norādīja uz jau iepriekš pieminēto informatīvo karu, kas tiek vērsta arī pret Latviju, izmantojot Latvijā translētos Krievijas masu medijus.

 

Saistībā ar informatīvā kara ietekmes novēršanu, Saeimā dažādu likumu un likumprojektu veidolā ir izdarītas "zināmas lietas", skaidroja Saeimas vadītāja.

 

Runājot par sociālajiem jautājumiem, Mūrniece norādīja, ka prioritāte ir ne tikai nevienlīdzības mazināšana, bet arī jaunatnes politikas veidošanu. "Jārunā par atsevišķu iedzīvotāju grupām – skolotājiem, mediķiem, senioriem un jauniešiem -, lai panāktu, ka viņi justos labi mūsu sabiedrībā un viņiem ir vēlēšanās dzīvot Latvijā. Manā skatījumā lielākais "baltais punkts" ir jaunatnes politika - lai jaunatne vēlētos dzīvot Latvijā, veidot ģimenes un audzināt te savus bērnus," plānus skaidroja Mūrniece.

0
Autors:DELFI
Foto:saeima.lv

Komentāri (1)

Citas ziņas

 

26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
Ex 1 janvārī 2015 16:13

Bēdīgi... 

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti