Vējonis: Tikšanās ar Vešņakovu nav dienaskārtībā 0

Pirmdiena, 29 dec 2014, 11:08 Versija drukāšanai

Vējonis: Tikšanās ar Vešņakovu nav dienaskārtībā
Tikšanās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu neesot aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) dienas kārtībā.Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» Vējonis norādīja, ka Latvijai kļūstot par Eiropas Savienības prezidējošo valsti, notiks tikšanās dažādos formātos, tostarp arī ar Krievijas amatpersonām.Taču pašlaik viņa darba kārtībā neesot tikšanās ar Vešņakovu.


Jau ziņots, ka Vešņakovs piedāvājis rīkot tikšanos ar aizsardzības ministru Vējoni, kurā piedalītos arī Krievijas militārais atašejs, lai izrunātu jautājumu par Krievijas militāro lidmašīnu un kuģu aktivitātēm.

 

Vēstnieks uzsvēra, ka Krievijas lidmašīnas un kuģi turpinās pārvietoties, un tas notiek, nepārkāpjot starptautiskās vienošanās. Latvijai nevajadzētu uztraukties par drošību saistībā ar Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu un flotes aktivitātēm, turklāt tās nepārkāpj starptautiskos noteikumus, norādīja Vešņakovs.

 

Vēstnieks žurnālistiem sacīja, ka Kaļiņingradas apgabalā ir Krievijas militārās daļas, kurām jābūt saiknei un sadarbībai ar pārējo Krievijas daļu. «Tāpēc lidmašīnas uz turieni lidoja un lidos, kuģi brauca un brauks, turpinās vest atbilstošas kravas. Krievija nedara neko, kas pārkāptu starptautiskos noteikumus šajos jautājumos,» pauda Vešņakovs.Vienlaikus viņš teica, ka Latvijai nevajadzētu uztraukties par potenciāliem drošības draudiem saistībā ar šīm aktivitātēm, jo Krievijai nav šādu nodomu.


Vešņakovs apgalvoja, ka plašsaziņas līdzekļu paustais par šo aktivitāšu pieaugumu ir saistīts ar pārspīlēto uzmanību, kāda pievērsta šiem jautājumiem. Vēstnieks arī teica, ka Krievija vēlas, lai starp abām valstīm būtu «labas kaimiņattiecības».

 

Kā ziņots, pēdējā gada laikā būtiski ir pieaugusi Krievijas kara flotes aktivitāte Baltijas jūrā Latvijas teritoriālo ūdeņu tuvumā. Arī Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri, un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā. Parasti Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem.

0
Autors:apollo.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti