"Latvijas Krājbankas" krimināllietu pret Priedīti un Antonovu turpinās skatīt nākamnedēļ 0

Ceturtdiena, 07 maijā 2015, 15:06 Versija drukāšanai

"Latvijas Krājbankas" krimināllietu pret Priedīti un Antonovu turpinās skatīt nākamnedēļ
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas apgabaltiesa izdalīto likvidējamās "Latvijas Krājbankas" krimināllietu, kurā apsūdzēts bijušais bankas valdes priekšsēdētājs Ivars Priedītis un padomes loceklis Vladimirs Antonovs, slēgā sēdē turpinās skatīt 13.maijā, aģentūra BNS uzzināja tiesā. Prokuratūra tiesai lietu pret divām personām nodeva pagājušā gada gada aprīļa sākumā.


Tostarp viena persona saukta pie kriminālatbildības par piesavināšanos, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, kā arī par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu. Savukārt otra persona saukta pie kriminālatbildības par piesavināšanās organizēšanu.

 

Priedīša advokāts Jānis Davidovičs aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka Priedītis nekad un ne pie kādiem apstākļiem nav piesavinājies svešu mantu ne lielā, ne citā apmērā, kā arī viņam nav bijušas nekāda veida un satura vienošanās ar Antonovu vai kādu citu.

 

Kriminālprocesa lielā apmēra dēļ, kā arī, lai neradītu šķēršļus kriminālprocesa attiecību noregulēšanai saprātīgos termiņos un sekmētu kriminālprocesa efektīvu norisi, prokurors kriminālprocesu sadalīja un procesu daļā nosūtīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, kur tiek turpināta mērķtiecīga lietas apstākļu izmeklēšana.

 

Kriminālprocesa ietvaros bija izdalīts atsevišķā lietvedībā materiāls par noziedzīgi iegūtas mantas atzīšanu un pagājušā gada 29.oktobrī Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa slēgtā tiesas sēdē izskatīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras pieteikumu par "Latvijas Krājbankas" noziedzīgi iegūtas mantas atzīšanu 15,022 miljonu eiro apmērā. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa par noziedzīgi iegūtu mantu atzina "Latvijas Krājbanka" naudas līdzekļus 15 miljonu eiro apmērā, savukārt daļā par 25,2 tūkstošu eiro procesu par noziedzīgi iegūtu mantu izbeidza.

 

Pieteikuma iesniedzēji uzskatīja, ka tiesas pieņemtais lēmums nav likumīgs, tādēļ Rīgas apgabaltiesā tika iesniegtas apelācijas sūdzības. Rīgas apgabaltiesa slēgtā tiesas sēdē lietu apelācijas kārtībā skatīja šā gada 7.janvārī, kur apmierināja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras sūdzību un atcēla Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2013.gada 29.oktobra lēmumu daļā par 25,2 tūkstošu eiro procesa par noziedzīgi iegūtu mantu izbeigšanu, līdz ar to, par noziedzīgi iegūtu mantu tika atzīti un atgūti "Latvijas Krājbankas" naudas līdzekļi 15,025 miljonu eiro apmērā.

 

Finanšu un kapitāla tirgus komisija 2011.gada 21.novembrī apturēja "Latvijas Krājbankas" visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā. Valsts policija savukārt sāka kriminālprocesu. Rīgas apgabaltiesa "Latvijas Krājbanku" par maksātnespējīgu pasludināja 2011.gada 23.decembrī, savukārt 2012.gada 8.maijā tika sākta bankas bankrota procedūra.

0
Autors:BNS aģentūra
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti