Par Georga lentīšu izmantošanu rosināts noteikt sodu 1

Trešdiena, 06 maijā 2015, 10:35 Versija drukāšanai

Par Georga lentīšu izmantošanu rosināts noteikt sodu
Saeimas deputāts Veiko Spolītis ierosinājis likumā noteikt naudas sodu par Georga lentīšu izmantošanu publisku pasākumu laikā, kā arī par lentītes piestiprināšanu redzamā vietā pie automobiļa. Sods paredzēts arī par Satversmē nosodīto totalitāro režīmu citu simbolu izmantošanu.


Politiķis rosina noteikt naudas sodu līdz 350 eiro par bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboņu vai simbolikas (arī stilizētā veidā), tajā skaitā nacionālsociālistiskas svastikas, "Schutzstaffel" zīmju, sirpja un āmura, vai arī Georga lentītes demonstrēšanu sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu norises vietās.

 

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, deputāts rosina noteikt naudas sodu no 350 līdz 700 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

 

Tāpat deputāts rosina paredzēt līdz 350 eiro lielu naudas sodu par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Satversmē nosodīto totalitāro režīmu, nedemokrātiska imperiālisma un starptautiskā terorisma simboliem - bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboni vai simboliku (arī stilizētā veidā), tajā skaitā nacionālsociālistisko svastiku, "Schutzstaffel" zīmi, sirpi un āmuru, vai arī Georga lentīti.

 

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, Spolītis rosina uzlikt naudas sodu no 350 līdz 750 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

 

Attiecīgie grozījumi iesniegti, lai veiktu izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

0
Autors:focus.lv
Foto:BNS aģentūra

Komentāri (1)

Citas ziņas

 

25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
HM 6 maijā 2015 12:05

Alkogoliks

http://lv.wikipedia.org/wiki/Veiko_Spol%C4%ABtis - Dažas dienas pirms stāšanās Saeimas priekšstāvja amatā 29. oktobrī Veiko Spolītis tika aizturēts vadām automašīnu alkohola reibumā.[6] Viņam tika konstatēts 1,4 promiļu alkohola reibums[6] un atņemtas autovadītāja tiesības uz 2 gadiem. Spolītis apturēja darbu partijas "Vienotība" Ētikas komisijā,[6] un 2014. gada 10. decembrī paziņoja, ka uz laiku apturēs savu darbu partijā.[7] 2015. gada janvārī deputāts paziņoja par izstāšanos no partijas un lēmumu turpināt darbu Saeimā kā neatkarīgajam deputātam.[8]

 

 

 

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti