Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu? 0

Piektdiena, 25 feb 2022, 13:13 Versija drukāšanai

Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?

Vasaras riepas ir daļa no autoražotāju oriģinālā aprīkojuma un ir optimizētas karstam laikam. Tāpēc ļoti iespējams, ka jums pieder vismaz viens komplekts.


Bet kā darbojas vasaras riepas? Tāpat kā visu veidu riepas, arī vasaras riepas ir ideāla dizaina un sastāva kombinācija. Šīs lietas arī nosaka atšķirību starp vasaras, vissezonas un ziemas riepām. Bet kāpēc jums vajadzētu izmantot vasaras riepas?

 

Kad vajadzētu lietot vasaras riepas?

 

Parasti vasaras riepām ir jēga, ja temperatūra, kurā braucat, ir virs 7°C. Ja jums jau ir ziemas riepas temperatūrai zem 7 °C, tad saprātīgāk ir iegādāties vasaras riepas. Vissezonas riepu komplekts maksā vairāk, nekā vasaras riepu komplekts. Tomēr vasaras riepu izmantošanai ir arī citas priekšrocības, kas nav finansiālas.

 

Vasaras riepu funkcijas un izskats

 

Ja salīdzina ziemas riepas ar vasaras riepām, pamanīsiet izskata atšķirību. Vasaras riepām ir daudz lielāki protektora bloki. Tas nodrošina lielāku gumijas daudzumu saskarē ar ceļu. Rezultāts: labāka vadāmība, labāka bremzēšanas stabilitāte un īsāks bremzēšanas ceļš.

 

Vēl viena atšķirība starp ziemas un vasaras riepām ir protektora dziļums. Vasaras riepām parasti ir mazāks protektora dziļums, nekā ziemas riepām. Vasaras riepām nav vajadzīga tāda saķere ar ceļu kā ziemas riepām uz sniega. Savukārt vasaras riepas pie lielāka ātruma ir daudz stabilākas. Tas nozīmē, ka tās labāk saglabā savu formu un līdz ar to ar vasaras riepām var braukt ar lielāku ātrumu, nekā ar ziemas riepām.

 

Vasaras riepu galvenā priekšrocība ir to optimizēta veiktspēja gan slapjos, gan sausos apstākļos. Daļēji tas ir saistīts ar riepu īpaši izstrādātajiem protektora garenrievām. Tās nodrošina labāku saķeri garenvirzienā un sānis, kas palīdz samazināt akvaplanēšanu.

 

Kas notiek, ja vasarā lietojat ziemas riepas?

 

Galvenā problēma, lietojot ziemas riepas vasarā, ir veiktspējas samazināšanās. Ziemas riepu gumijas maisījums liek tām ātrāk nolietoties uz silta, sausa ceļa, tāpēc tās ātrāk jānomaina. Jūs arī atklāsiet, ka vadāmība un saķere ir krietni mazāka salīdzinājumā ar vasaras riepām, jo tās galvenokārt ir paredzētas aukstiem, slapjiem, ledus vai sniegotiem ceļiem.

 

Vasaras riepu priekšrocības salīdzinājumā ar vissezonas riepām

 

Jums vajadzētu izvēlēties vasaras riepas, nevis vissezonas riepas, ja vasaras mēnešos sagaidāt no savām riepām vislabāko iespējamo veiktspēju. Vasaras riepām ir augsta protektora elastība un stingri savienojumi, kas vislabāk darbojas siltā laikā (ieteicams virs 7°C) gan uz slapjas, gan sausas virsmas. Tas nozīmē, ka jums būs precīza vadāmība, lieliska saķere un īss bremzēšanas ceļš pat lietus laikā. Vasaras riepas ir viegli vadāmas un nodrošina ātru un precīzu stūrēšanu – īpaši asos līkumos.

 

Ja izvēlaties vasaras riepas, atcerieties nomaiņu uz ziemas riepām veikt, tiklīdz temperatūra nokrītas zem 7°C . Ziemas riepas nodrošina vislabāko veiktspēju aukstākajos mēnešos.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
Vakar, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
31. janvārī, 20:08 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti