Pūce pieļauj, ka pēc trim nedēļām varētu atstādināt Ušakovu 0

Ceturtdiena, 07 mar 2019, 11:00 Versija drukāšanai

Pūce pieļauj, ka pēc trim nedēļām varētu atstādināt Ušakovu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) sāktais Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) darbības likumības izvērtējums varētu noslēgties pēc trīs nedēļām, un, ja atklāsies, ka galvaspilsētas mērs ir būtiski pārkāpis likumu un tas radījis smagas sekas, tad viņš bez kavēšanās tiks atstādināts no amata, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).


Ministrs uzsvēra, ka, pārbaudot Ušakova darbības likumību, ļoti stingri ievēro procedūru, jo vēsture rāda, ka, precīzi neievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, tiesa var atcelt pārbaudes rezultātā pieņemtos lēmumus.

 

Pūce uzsvēra, ka VARAM sāktā pārbaude pilnīgi noteikti nav politiska, jo visu to organizē un praktiski veic ministrijas ierēdņi, kas esot politiski neitrālas personas. "Nekādā gadījumā šis process nav bijis politisks, un es arī neplānoju to kā politisku lēmumu. Bet es esmu pilnīgi pārliecināts, ka es rīkošos likuma robežās, un, ja likums būs pārkāpts, tad attiecīgās amatpersonas tiks sodītas," solīja Pūce.

 

Vaicāts, kad sāktā pārbaude varētu beigties, viņš atbildēja, ka tas varētu notikt aptuveni pēc trīs nedēļām. "Ja juridiskā pārbaude parādīs, ka domes priekšsēdētājs ir nozīmīgi, būtiski pārkāpis likumu un tas radījis būtiskas sekas, es nekavēšos un lēmumu pieņemšu atbilstoši likumam, un Ušakovu atstādināšu," apliecināja ministrs.

 

Vaicāts, vai pieļauj, ka pārskatāmā nākotnē varētu rasties nepieciešamība veikt kopējo auditu par Rīgas pašvaldības finanšu situāciju, Pūce atzina, ka "jo vairāk informācijas nāk publiski, jo vairāk veidojas pārliecība, ka šāda pārbaude būs nepieciešama". "Tā kā dotācija "Rīgas satiksmei" veido ievērojamu daļu no pašvaldības budžeta, tad faktiski šīs informācijas pārbaude būtu rīdzinieku interesēs," norādīja ministrs.

 

Uz jautājumu, kas patlaban notiek ar Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, viņš atbildēja, ka tas gaida VARAM sāktā izvērtējuma par Rīgas mēra darbības likumību rezultātus. Pēc tam arī tikšot spriests, ko ar šo likumprojektu darīt tālāk.

 

Pūce pauda satraukumu un nožēlu par iespējamo korupciju Rīgas domē un tai piederošajā kapitālsabiedrībā "Rīgas satiksme", taču vienlaikus viņš arī izteica gandarījumu, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis attiecīgo izmeklēšanu, lai noskaidrotu patiesību.

 

Kā ziņots, Pūce nosūtījis vairākus informācijas pieprasījumus Rīgas domei un tās vadītājam Ušakovam saistībā ar finanšu lietām un procesiem "Rīgas satiksmē", kuru satricinājis korupcijas skandāls. Turpretim Rīgas dome, pēc VARAM paustā, vilcinās ar tiešu atbilžu sniegšanu uz šiem pieprasījumiem. Piemēram, Rīgas domes priekšsēdētājs esot atteicies nosūtīt VARAM "Rīgas satiksmes" audita ziņojumu, un Pūce uzskata, ka tādējādi Ušakovs pārkāpj likumu, jo VARAM esot tiesības šo ziņojumu saņemt. Savukārt Ušakovs uzskata, ka Rīgas domei nosūtītie pieprasījumi un viņa virzienā raidītie pārmetumi ir politiski motivēti.

0
Autors:LETA
Foto:Ieva Čīka / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti