Sākas kandidātu sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām 0

Trešdiena, 06 mar 2019, 08:50 Versija drukāšanai

Sākas kandidātu sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām
No trešdienas partijas un partiju apvienības var iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 25.maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, aģentūru LETA informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).


Kandidātu saraksti jāiesniedz CVK līdz 21.martam.

 

Pirmajā kandidātu sarakstu iesniegšanas dienā CVK kandidātu sarakstus pieņems rindas kārtībā, sākot no plkst.10.

 

Iesniegt kandidātu sarakstus EP vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. EP vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura EP jāievēl astoņi deputāti.

 

Sarakstā drīkst iekļaut līdz 16 deputātu kandidātiem - divreiz vairāk nekā deputātu skaits, kas no Latvijas jāievēl EP. Vienu un to pašu kandidātu atļauts pieteikt tikai viena nosaukuma kandidātu sarakstā.

 

CVK norāda, ka tiesības kandidēt EP vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

 

Piesakot kandidātu sarakstu vēlēšanām, tam jāpievieno priekšvēlēšanu programma, kuras apjoms nepārsniedz 4000 iespiedzīmes un kuru parakstījuši visi sarakstā iekļautie kandidāti, katra kandidāta parakstīts paziņojums, ka viņš piekrīt kandidēt vēlēšanās, deklarācija, kurā kandidāts apliecina, ka atbilst EP vēlēšanu likuma prasībām un uz viņu neattiecas likumā ietvertie ierobežojumi, kā arī citas likumā noteiktās ziņas.

 

Tāpat CVK depozīta kontā jāiemaksā drošības nauda 1400 eiro apmērā. Drošības nauda tiek atmaksāta, ja saraksts vēlēšanās iegūst vismaz vienu deputāta vietu. Ja saraksts deputātu vietu EP neiegūst, drošības nauda tiek ieskaitīta valsts budžetā.

 

Kandidātu saraksts un tam pievienojamie dokumenti jāsagatavo, izmantojot CVK lietojumprogrammu, bet dokumentiem jābūt latviešu valodā.

 

Līdz šim piekļuvi kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai CVK pieprasījušas deviņas partijas un partiju apvienības.

 

Visus vēlēšanām iesniegtos kandidātu sarakstus, priekšvēlēšanu programmas un ziņas par kandidātiem CVK publicēs vietnē "epv2019.cvk.lv.", bet no 20.maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

 

Iepriekš arī vēstīts, ka EP atklājis jaunu tīmekļa vietni "www.eiropas-velesanas.eu", kurā pieejami skaidrojumi par gaidāmo vēlēšanu balsošanas norisi katrā dalībvalstī un ārpus ES robežām, bet laika gaitā būs redzamas dažās ar vēlēšanām saistītas ziņas.

 

2014.gada EP vēlēšanās no Latvijas piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu.

0
Autors:LETA
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti