Apmēram pusē Latvijas bērnunamu trūkst apavu, apģērba, sporta inventāra un rotaļlietu 0

Ceturtdiena, 21 feb 2019, 14:35 Versija drukāšanai

Apmēram pusē Latvijas bērnunamu trūkst apavu, apģērba, sporta inventāra un rotaļlietu
Apmēram pusē Latvijas ārpusģimeņu aprūpes iestāžu trūkst bērnu un jauniešu apavu, apģērba, sporta inventāra, kā arī rotaļlietu, secināts labdarības biedrības "Tauriņa efekts" uzdevumā veiktajā aptaujā Latvijas bērnunamos.


Pēc aptaujas datiem, 58% iestāžu trūkst bērnu un jauniešu apavi un apģērbi, 48% - sporta inventārs un attīstošās rotaļlietas, bet 43% - arī sadzīves tehnika un dažādi sadzīves priekšmeti. Daudzās iestādēs ļoti nepieciešamas higiēnas preces un kosmētika gan meitenēm, gan zēniem, kā arī trūkst līdzekļi remontdarbiem.

 

Kā secināts aptaujā, lai arī visos Latvijas reģionos vajadzīgo lietu saraksts kopumā ir līdzvērtīgs, iestādēs Vidzemē, papildus minētajam, nepieciešamas arī grāmatas, dažādas mēbeles, kancelejas preces un rokdarbu materiāli, jauna gultasveļa un aizkari. Savukārt Zemgales bērnunamos vajadzīgi jauni spilveni un segas, bērnu pasakas gan drukātos, gan audiovizuālos formātos, kā arī dārzniecības inventārs un tehnika, lai kopā ar audzēkņiem labiekārtotu iestāžu pagalmus.

 

Tikmēr Latgales bērnunamos trūkst higiēnas preces, spoguļi, gultas pārklāji un jauni trauki, kā arī inventārs brīvā laika aktivitātēm, tostarp makšķeres un teltis, bet Kurzemē - šūšanas piederumi, aizkari, žalūzijas, kā arī pamperi mazulītim un citi ikdienas priekšmeti. Tāpat būtisks ir materiālais atbalsts jauniešiem, kuri sasnieguši pilngadību un sāk patstāvīgu dzīvi.

 

Aptaujā tika apzinātas arī nemateriālās vajadzības, kas teju visās iestādēs bija līdzīgas. Bērnunamos dzīvojošie jaunieši un bērni vēlas apmeklēt dažādus koncertus, teātrus un atrakcijas, kā arī izglītojošus pasākumus.

 

Kampaņas "Tauriņa efekts" autore Olga Kazaka norādīja, ka pēdējo gadu pieredze rāda, ka cilvēki arvien vairāk vēlas palīdzēt, dāvinot bērnunamos nepieciešamās lietas. "Mūsu izpratnē labdarība nav žēlastība pret nelaimē nonākušajiem, bet gan mūsdienīgu cilvēku ikdienas sastāvdaļa. Viņi grib dzīvot labākā sabiedrībā, tāpēc investē savu laiku, naudu un citus resursus sociālās vides uzlabošanā. Tāpēc aicinām ziedotājus bērniem no ārpusģimeņu iestādēm dāvināt jaunas un ikdienā noderīgas lietas, nevis to, ko vienkārši žēl izmest. Un atcerēties, ka ziedot var ne tikai mantas vai naudu, bet arī zināšanas un laiku, rīkojot savās darba vietās Pieredzes dienas bērnunamu audzēkņiem, lai iepazīstinātu viņus ar dažādām profesijām," uzsvēra Kazaka.

 

Ikvienam, kurš vēlas nosūtīt dāvanu uz kādu no Latvijas bērnunamiem, ir iespēja to izdarīt ar "DPD Latvija" atbalstu. Pieteikt sūtījumu var, zvanot 28780467 vai rakstot uz e-pastu "info@taurenaefekts.lv", norādot pakas saturu, svaru un iestādes adresi, uz kuru nosūtīt dāvanu.

0
Autors:LETA
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti