Pētījums: Iedzīvotāji apšauba Latvijas sekmes imigrantu integrācijā 0

Pirmdiena, 18 feb 2019, 10:20 Versija drukāšanai

Pētījums: Iedzīvotāji apšauba Latvijas sekmes imigrantu integrācijā
Teju puse jeb 46% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai tikai daļēji izdodas integrēt imigrantus, liecina Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā pētījums "Vēlētāju gaidas".


Savukārt 33% respondentu norādījuši, ka Latvijai imigrantus integrēt neizdodas, bet vien 6% norādījuši, ka valstij izdodas integrēt imigrantus, tikmēr 12% nebija viedokļa šajā jautājumā.

 

Tiem, kas norādījuši, ka Latvijai izdodas integrēt imigrantus, galvenokārt bijusi pieredze ar imigrantu problēmu risināšanu, secināts pētījumā. Tāpat šie respondenti pauduši iejūtīgāku attieksmi pret migrāciju kā mūsdienu sabiedrības procesu. Viņi arī norādījuši, ka imigranti nereti ir izglītoti cilvēki. Pēc šo cilvēku domām, problēmas radot tas, ka politiskajā retorikā tiek radītas bailes no imigrantiem, nevis tiek rādīti veiksmīgi integrācijas piemēri.

 

Savukārt argumentējot to, kāpēc integrācija neizdodas, respondenti pauduši nostāju, ka Latvijai imigrantus nav vēlmes pieņemt, bet imigrantiem nav vēlmes Latvijā palikt.

 

Tāpat integrāciju nesekmējot padomju laiku aizspriedumi pret svešādo, proti, tā laika iebraucēji neintegrējās gadu desmitu laikā, tāpēc ir bažas par spēju pieņemt nacionālo kultūru vēl attālākas mentalitātes un ticības pārstāvjiem. Pētījuma laikā veiktajās intervijās arī atklāts, ka Latvijā trūkst tolerances pret cilvēkiem ar citu ādas krāsu. Vienlaikus no valsts puses esot netaisnīgi, ja imigrantiem tiek nodrošināts vairāk naudas un iespēju nekā pašu iedzīvotājiem.

 

Taujāti, cik droši respondenti jūtas Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) terorisma draudu ziņā, lielākā daļa jeb 70% norādījuši, ka Latvijā apdraudējumu nejūt un jūtas droši, savukārt 24% jūtas daļēji apdraudēti, bet tikai 5% norādījuši, ka nejūtas droši. Tie respondenti, kas norādījuši, ka jūtas droši, to pamato ar uzskatu, ka Latvija nav teroristu mērķis. Tas tiek skaidrots ar mazo iedzīvotāju populāciju, valsts izmēru un ģeopolitisko nenozīmīgumu.

 

Vairāki respondenti tomēr izteikuši bažas par atbildīgo institūciju spējām šādus draudus novērst, ja tādi rastos. Piemēru vidū izcelts Rīgā notikušais simtgades salūts, kad netika kontrolēta pūļa plūsma pēc pasākuma.

 

Attiecībā uz drošību ES, katrs piektais jeb 21% respondentu norādīja, ka jūtas droši, savukārt 67% jūtas nedaudz apdraudēti. Apdraudēts ES no terorisma draudiem jūtas katrs desmitais Latvijas respondents. Pētījumā dalībnieki nereti sajutušies nedroši, ieraugot bruņotus karavīrus, kas sastopami Eiropas pilsētu centrā, stacijā vai lidostā. Daži no respondentiem atzinuši, ka, baidoties no terorisma draudiem, apdomā arī savus ceļojuma plānus.

 

Šis ir jau ceturtais EP Vēlētāju gaidu pētījums. Tas tika veikts laika posmā no 2018.gada 28.novembra līdz 2019.gada 5.janvārim Rīgā un Latvijas novados, kopumā no 35 Latvijas vietām. 250 respondentu vidū bija dažādu interešu grupu pārstāvji - pilngadīgi pilsoņi ar aktīvu dzīves pozīciju un balsi. Vairums interviju notika klātienē.

 

Interviju gaitā tika izzināts interešu grupu noskaņojums un viedokļi par EP prioritātēm, ko iedzīvotāji nosaukuši par būtiskākajām, tajā skaitā ES nākotne, vide un klimata pārmaiņas, migrācija, patērētāju aizsardzība, drošība, sociālā aizsardzība, cilvēktiesības un izaugsme. Vairākus jautājumus Latvijas interešu grupu pārstāvjiem uzdeva pašreizējie Latvijas EP deputāti.

0
Autors:LETA
Foto:Evija Trifanova / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti