'KPV LV' nekritizē ieceri par sadarbības padomi un saredz pozitīvas indikācijas 0

Svētdiena, 13 jan 2019, 11:08 Versija drukāšanai

'KPV LV' nekritizē ieceri par sadarbības padomi un saredz pozitīvas indikācijas

Iecere valdības partiju rīcību koordinēt sadarbības padomē, kas pēc būtības līdzinātos līdzšinējai koalīcijas padomei, nav raisījusi potenciālo partneru iebildumus, žurnālistiem apliecināja premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV).


Jau ziņots, ka topošās Ministru prezidenta amata kandidāta Kariņa valdības partijas savu rīcību varētu koordinēt sadarbības padomē, liecina topošās valdības partiju sadarbības līguma melnraksta variants. Tas paredz, ka sēdēs piedalītos katra sadarbības partnera pārstāvji, tajā skaitā tiktu diskutēti jautājumi, kuri ietilpst Saeimas vai Ministru kabineta (MK) kompetencē, kā arī atsevišķi pieteiktas lietas.

 

Jāatgādina, ka koalīcijas padomes likvidēšana bija viens no partijas "KPV LV" saukļiem priekšvēlēšanu laikā. Piektdien "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs skaidroja, ka koalīcijas padomei līdz šim bija trīs funkcijas: koordinējošā, plānošanas un lemšanas. "Šobrīd, manuprāt, ir sapratīgi runāt, ka šīs trīs funkcijas tiek sadalītas. Un lemšanas funkcijai ir, nevis koalīcijai padomei, bet frakcijām," pauda Zakatistovs.

 

Politiķis uzsvēra, ka šobrīd potenciālie sadarbības partneri diskutē par to, kā pārvaldīt valsti, tam ir "nepieciešami zināmi mehānismi". "Mēs to uzskatām par labu sākumu diskusijai. Indikācijas ir ļoti pozitīvas. Kā jau es minēju, mēs airējam vienā virzienā, tikai tie airi nekrīt ūdenī vienlaicīgi un ir iekšējie demokrātiskie procesi, kuriem ir jāiziet cauri, tā valdības veidošana iet normālā gaitā," komentējot ieceri, pauda "KPV LV" frakcijas vadītājs.

 

Kopumā, runājot par valdības veidošanu, Zakatistovs norādīja, ka "šobrīd ir ļoti labas indikācijas, ļoti pozitīvas indikācijas".

 

Kariņš žurnālistiem uzsvēra, ka iecere par sadarbības padomi nav raisījusi potenciālo partneru iebildumus. "Nenoliedzami, ja valdībā ir piecas partijas, mums jābūt veidam, kā, piemēram, šodien, kur mēs izrunājam domstarpības, kur mēs vienojamies, kā virzāmies uz priekšu," uzsvēra premjera amata kandidāts. Vaicāts, vai piedāvātā iecere būtiski atšķiras no līdzšinējās koalīcijas padomes, Kariņš atbildēja, ka nezina un lai to vērtē citi.

 

Jau ziņots, ka piektdien premjera amata kandidāts Kariņš aicināja uz tikšanos jaunveidojamās valdības ministru amata kandidātus, valdību veidojošo Saeimas frakciju un partiju vadītājus, lai darba sanāksmē pārrunātu valdības deklarācijas sagatavošanas gaitu un vienotos par turpmāko tās izstrādi.

 

Darba sanāksmē potenciālie sadarbības partneri panāca vienošanos par vairākiem jautājumiem. Tostarp ir vienošanās, kā jaunā valdība varētu veikt administratīvi teritoriālo reformu, to plānots īstenot līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām.

 

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien pēc tikšanās ar partiju apvienības "Jaunā Vienotība" premjera amata kandidātu Kariņu nolēma uzticēt valdības veidošanu tieši "Jaunās Vienotības" izvirzītajam Ministru prezidenta amata kandidātam.

0
Autors:DELFI
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti