Mūrniece: "Daugavas Vanagi" ir nesalaužami Latvijas patrioti, karavīri un stipri cilvēki 0

Svētdiena, 30 dec 2018, 09:01 Versija drukāšanai

Mūrniece: "Daugavas Vanagi" ir nesalaužami Latvijas patrioti, karavīri un stipri cilvēki

Trimdas latviešu organizācija "Daugavas Vanagi" vairāk nekā septiņdesmit gadus garu un notikumiem bagātu ceļu ir nogājuši kā nesalaužami Latvijas patrioti, karavīri un stipri cilvēki, piektdien sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), uzrunājot klātesošos "Daugavas Vanagu" dibināšanas 73.gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā Rīgas Latviešu biedrības namā.


"Jūs esat tie, kuri, nonākot smagos apstākļos karagūstekņu nometnē 1945.gadā, nevilcinoties sapratāt, ka latviešu karavīriem jāturas kopā. Jūs centāties atbalstīt cits citu un veidojāt palīdzības tīklu karavīru ģimenēm," pauda Mūrniece.

 

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka "Daugavas Vanagi" visus šos gadus ir turējušies kopā - iesākumā savstarpēju palīdzību sniedzot latviešu leģionāriem, bet vēlāk savā organizācijā iesaistot arī pārējo latviešu sabiedrību. "Jūs ilgus gadus bijāt īsti trimdas vanagi, kas kopā ar citām trimdas latviešu organizācijām uzturējāt Latvijas valsts ideju, stalti un nelokāmi turējāt patriotisma karogu," sacīja Mūrniece.

 

Uzsverot trimdas latviešu organizācijas nozīmi latviešu karavīru piemiņas stiprināšanā, Mūrniece "Daugavas Vanagiem" pateicās par sniegto atbalstu un palīdzību, lai varētu ierīkot nozīmīgāko kauju piemiņas vietas un Latvijā atgriezt daudzu karavīru pīšļus, kas tagad atdusas Lestenes brāļu kapos.

 

Mūrniece pauda gandarījumu, ka šogad septembrī Beļģijas pilsētā Zedelgemā, kur pirms 73 gadiem dibināta "Daugavas Vanagu" organizācija, atklāts latviešu leģionāriem veltīts piemineklis, kas ir pirmais piemineklis latviešu karavīru piemiņai ārpus Latvijas.

 

Uzrunājot klātesošos trimdas latviešu organizācijas Vanagus, Vanadzes un Vanadzēnus, Mūrniece apliecināja nemainīgo Latvijas stratēģisko mērķi - būt eiroatlantiskai valstij. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka šogad Nacionālajos bruņotajos spēkos profesionālo militāro dienestu pilda 640 karavīri, un tas ir līdz šim lielākais karavīru skaits kopš 2007.gada, kad bruņotie spēki pārgāja uz profesionālo militāro dienestu.

0
Autors:LETA
Foto:LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti