NVD sekmīgi testējis no nākamā gada ieviešamo e-nosūtījumu 0

Svētdiena, 23 dec 2018, 08:49 Versija drukāšanai

NVD sekmīgi testējis no nākamā gada ieviešamo e-nosūtījumu

Lai nodrošinātu, ka e-veselības portāla produkcijas vidē būtu pieejams kvalitatīvāks pakalpojums, Nacionālais veselības dienests (NVD) šīs nedēļas laikā sekmīgi veicis e-nosūtījuma funkcionalitāšu testēšanu e-veselības portāla testa vidē, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Agnese Jasenoviča.


Viņa norādīja, ka testēšana esot apstiprinājusi, ka e-veselības portāla testa vidē šobrīd ar e-nosūtījumu iespējams veikt visas paredzētās darbības, taču tiek vēl strādāts pie rezultāta ievades iespējas. E-nosūtījums e-veselības portālā ietver sevī iespēju izveidot, apskatīt, atkārtoti izveidot, izdrukāt, labot, anulēt, mainīt statusu nosūtījumam, kā arī izveidot rezervāciju.

 

NVD norāda, ka e-nosūtījuma pakalpojums sastāv no trīs daļām - e-nosūtījuma, lai ārsts pacientu varētu nosūtīt uz medicīnisku konsultāciju vai izmeklējumu, pieraksta, lai e-nosūtījumu varētu izpildīt konkrētā ārstniecības iestāde, un nosūtījuma rezultāta, kuru varēs apskatīt pacients un ārstniecības procesā iesaistītās personas.

 

Jasenoviča skaidroja, ka NVD jau iepriekš norādījis, ka sarežģīta pakalpojuma ieviešanā paiet zināms pilnveides laiks, iekams pakalpojums kļūst ērts ikdienas lietošanā. Šī iemesla dēļ, ja pēc nākamā gada 1.janvāra e-nosūtījuma izveidošana nav iespējama tehnisku iemeslu dēļ, ārstniecības personai tāpat kā līdz šim būs tiesības nosūtījumu noformēt papīra formā.

 

NVD arī piebilda, ka līdzīgs process savulaik noritēja, ieviešot arī e-recepti un e-darbnespējas lapu, kad, ņemot vērā ārstu un farmaceitu ieteikumus, abi pakalpojumi tika pakāpeniski uzlaboti.

 

Kā ziņots, no nākamā gada 1.janvāra nosūtījumu sagatavošana e-veselības sistēmā kļūs obligāta, tomēr Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas biedru sapulcē secināts, ka nevienam no sapulces dalībniekiem pēdējās nedēļas laikā nav izdevies e-nosūtījumu izrakstīt, aģentūru LETA informēja asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

 

Pēc viņas paustā, apskatot e-veselības portāla e-nosūtījumu daļu, varējis redzēt, ka tā darbība nav piemērota ārsta darbam e-nosūtījuma lietošanai, proti, nosūtījumi paredzēti tikai uz speciālistu konsultācijām, kaut arī nosūtījumus gatavo arī uz izmeklējumiem. Arī nosūtījumu diagnožu saraksts esot nepilnīgs, haotisks un sarežģīti lietojams, turklāt nevar pievienot analīžu rezultātus, nav zināms, vai e-nosūtījumu varēs atkārtot, un ārsti ziņojuši arī par citām problēmām.

 

Veide norādīja, ka NVD aizvadītajā nedēļā nosūtīja ģimenes ārstiem atgādinājumu, ka no 2019.gada 1.janvāra Latvijā paredzēts sākt elektronisko jeb e-nosūtījumu izmantošanu, kā arī informēja, ka šobrīd e-nosūtījuma funkcionalitāti testē "integratori un izstrādātāji".

 

Kā uzskata Veide, tā kā e-nosūtījums šobrīd nedarbojas un ģimenes ārsti e-nosūtījumu nevarot pat brīvprātīgi testēt, e-nosūtījuma izsludinātā ieviešana un pilnvērtīga darbība ne tuvu neesot iespējama.

 

Vienlaikus NVD informēja, ka speciālisti turpina darbu pie nosūtījuma funkcionalitātes uzlabošanas e-veselības sistēmā, turklāt jau tagad iestrādāta daļa uzlabojumu, kurus novembrī identificējuši ārējo sistēmu izstrādātāji, integratori un ārstniecības speciālisti.

 

Nosūtījumu izrakstīšanu sākotnēji bija paredzēts obligāti ieviest no šī gada 1.marta, taču valdība lēma par šī termiņa pagarināšanu.

 

Funkcionalitātes obligāta lietošana tika pagarināta saistībā ar to, ka jāpaplašina e-nosūtījumam piekļūt tiesīgo cilvēku loku. Šāda piekļuve jānodrošina pacientu reģistratoriem, kuriem ir nepieciešama e-nosūtījumā ietvertā informācija, lai apstrādātu pacienta pierakstu uz veselības aprūpes pakalpojumu.

0
Autors:LETA
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti