Partijas pagaidām nenosauc savu favorītu starp premjera amata kandidātiem 0

Svētdiena, 28 okt 2018, 11:08 Versija drukāšanai

Partijas pagaidām nenosauc savu favorītu starp premjera amata kandidātiem

Valdības veidošanas sarunās iesaistītie politiskie spēki pagaidām nenosauc savu favorītu starp premjera amata kandidātiem.


Valdības veidošanas sarunās iniciatīvu uzņēmušies trīs politiskie spēki, kuri iepriekš parlamentā nebija pārstāvēti - "KPV LV", Jaunā konservatīvā partija (JKP) un "Attīstībai/Par!" (AP). "KPV LV" premjera amata kandidāts ir Aldis Gobzems, JKP - Jānis Bordāns, bet AP - Artis Parbiks.

 

Pagaidām gan sarunās nav iezīmējies konkrēts premjera kandidāts, par kuru varētu vienoties partijas, kā arī nav skaidrs koalīcijas sastāvs. JKP uzsver, ka nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet pārējie sarunās iesaistītie politiskie spēki mudina veidot plašāku koalīciju kopā ar ZZS.

 

Gobzems šonedēļ pauda, ka Valsts prezidentam Raimondam Vējonim jānominē premjera amata kandidāts, lai valdības veidošanas sarunās būtu jauna dinamika. Viņš arī pauda viedokli, ka "KPV LV" saņēma lielāko atbalstu no jaunajām partijām, tāpēc "KPV LV" arī jāvada valdība.

 

JKP līderis Jānis Bordāns gan uzskata, ka partijas varētu vienoties par topošo valdību arī pirms oficiālās premjera amata kandidāta nominēšanas. Iespējas līdz nākamās Saeimas pirmajai sēdei izveidot jaunu valdošo koalīciju ir vērtējamas kā 50 pret 50, sacīja Bordāns.

 

AP līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce sarunā ar aģentūru LETA atturējās vērtēt, kuram no kandidātiem pašlaik varētu būt lielāks atbalsts no potenciālajiem koalīcijas partneriem. Viņš uzsvēra, ka ir būtiska "vienošanās par saturu" jeb topošās valdības darbiem. Vērtējot iecerētus darbus, partijām arī veidosies viedoklis par optimālu koalīciju, piebilda politiķis.

 

Pārējie politiskie spēki, kas iesaistīti valdības veidošanas procesā, bet pašlaik nepretendē uz premjera amatu, arī atturas paust atbalstu kādam vienam no potenciāliem kandidātiem.

 

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Raivis Dzintars sacīja, ka nacionālajai apvienībai nav favorīta starp minētajiem kandidātiem. ZZS politiķis Augusts Brigmanis aģentūrai LETA teica, ka ZZS vienlīdzīgi vērtē gan Gobzemu, gan Pabriku, kā arī ir vienlīdzīgi atvērta sadarbībai ar viņu pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem.

 

"Jaunās Vienotības" politiķis Krišjānis Kariņš teica: arvien vairāk šķiet, ka process virzīsies uz priekšu tikai tad, kad prezidents būs nosaucis premjera amata kandidātu. Trīs jaunie spēki saņēmuši lielu atbalstu, tāpēc kādam no tiem būtu jāvada valdība, uzsvēra Kariņš. Viņš piebilda, ka nevar sūdzēties par aktivitāšu trūkumu valdības veidošanas procesā, jo tikšanās bijušas "visvisādas, krustām šķērsām", bet trūkst skaidrības, kurš ir vadošais spēks šajā situācijā. "Jaunā Vienotība" pagaidām neplāno lemt par atbalstu kādam vienam no kandidātiem.

 

Kā ziņots, Vējonis uzskata, ka 13.Saeimā ievēlēto partiju darbs pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtējams kā neapmierinošs. Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, Vējonis otrdien, 30.oktobrī, uz tikšanos Rīgas pilī aicinājis Gobzemu, Bordānu un Parbiku.

0
Autors:LETA
Foto:Pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti